10 найдорожчих будинків планети

Є в світі будинки та апартаменти, вартість яких сягає просто астрономічних розмірів. Звичайно, ціна досить приблизна – це приватна власність, і яку ціну озвучить хазяїн, такий і будуть апелювати експерти…

На думку аналітиків, з десяти найдорожчих об’єктів, сім знаходяться в США і Великобританії. А от найдорожчий у світі будинок знаходиться в Індії – це будівля «АНТІЛЛА» в р. Мумбаї, вартість його в районі $1-2 млрд. Цей будинок – власність Ніти і Мукеша Амбані, індійських мільярдерів.

Будинок має 27 поверхів, загальна площа більше 3700 м2, в передпокої обладнано 9 ліфтів – три з них ведуть в частина будинку, призначену для гостей (займає майже четверту частину будинку), два ліфта ведуть в гараж з 6 поверхів, два ліфта в покої самих господарів і інші два ліфта в покої, призначені для прислуги (будинок обслуговує 600 осіб).

Зал для прийомів (головна визначна пам’ятка цього будинку) висвітлюється кришталевими люстрами, які займають приблизно 80% простору стелі, до центру залу ведуть дві, зроблені з срібла, сходи, є сцена для виступів запрошених артистів.

Кухня не поступається в розмірах залу і може одночасно нагодувати не одну сотню гостей, так само є бари (внутрішній і відкритий), зелені зони і багато іншого. На другому місці за вартістю стоїть вілла «Леопольд» (вартість 506-750 млн), яка була побудована ще в 1902 році бельгійським королем Леопольдом другим на Французькій Рив’єрі.

Належить будинок вдові ліванського банкіра Лілі Сафра. Будинок має 19 спалень, боулінг, різні спортмайданчики, кілька їдалень і кухонь, кінотеатр. Третє місце отримує пентхаус в будинку №1 на Гайд-Парк в Лондоні. Взагалі, в будинку 82 квартири, але повністю облаштований тільки пентхаус, вартість у 6 тис. фунтів стерлінгів за 1 м2 дозволяє вважати його найдорожчою квартирою в світі (близько $200 млн.).

Слідом в рейтингу місць йде маєток Іри Реннерт «Ферфілд» в Хемптонсі, вартість якого оцінюється в $170 млн. Садиба складається з 29 спалень, їдальні довжиною 30 м, 39 ванних кімнат, боулінгу, п’яти спортмайданчиків і банного комплексу за $150 тис.

Трохи не дотягує до попереднього маєтку (близько $165 тис.) резиденція «Херст», розташований в Беверлі Хіллз, що раніше належала Вільям Рендолф Хьорсту, медіа-магнату, який став прообразом головного героя в кінофільмі «Громадянин Кейн».

Будинок складається з 29 спалень, трьох басейнів, театру і дискотеки. У цій резиденції колись зупинявся навіть президент Кеннеді перед шлюбним подорожжю. Вікторіанська вілла «Франчук» в Кенсінгтоні (Великобританія), в якій до 1997 року розташовувалася підготовча школа для дівчат, а у 2006 році була відремонтована і куплена за $161 млн. української филантропкой Оленою Франчук, яка витрачає кошти на боротьбу зі Снідом.

П’ятиповерховий Особняк, складається з 10 спалень, кінотеатру, притулку, підземного закритого басейну, тренажерного залу та сауни. Лижний будиночок «Бельведер» (Монтана, США) вартістю $155 млн. належить Эдру і Тіму Бликсетам. Розташований у приватному лижному співтоваристві, куди мають доступ лише мільярдери, «Єллоустонський клуб».

10 найдорожчих будинків планети

Десять спалень, каміни у всіх ванних, підлоги з підігрівом у всьому будинку, величезний винний льох, що обігрівається під’їзна доріжка, масажний кабінет і тренажерний зал, два басейни – відкритий і критий.

Маєток Сінді Спеллінг «Садиба» вартістю $150 млн. у Лос-Анджелесі. Складається з 123 кімнат, в яких крім звичайних для житла приміщень розташовуються: критий каток, корти, боулінг, цілий поверх займає комора. Є і зовсім незвичайні приміщення – кімната для упаковки подарунків і навіть музей ляльок.

У Уиндшлеме, Великобританія, графство Суррей, садиба «Апдаун Корт», що займає площу, за величиною таку ж, як і будинок в Мумбаї – більше Букінгемського палацу. Складається з 103 кімнат, є сквош, кінотеатр, боулінг, під’їзної мармуровий обігрівається шлях і сходи, створені за зразком особняка Версаче в Майамі, мозаїчна підлога спалень, зроблений з 24-каратного сусального золота.

І, нарешті, замикає список, побудований в кінці 14 століття «Замок Дракули» (Румунія), вартістю $135 млн. в порівнянні з іншими маєтками, цей замок не надто просторий – всього 57 кімнат, 17 з яких спальні…