Алгоритм продажу неприватизованої квартири

Неприватизовані квартири становлять меншу половину від загального обсягу житла. Здавалося б, які операції можна провести з таким житлом? Хіба що обміняти його, але наші люди примудряються їх продавати і купувати…

Хоча люди і кажуть «моя квартира», маючи на увазі неприватизоване житло, по суті, це майно належить не їм, а власнику, надала їм його у користування. Тому, про жодні угоди може йти мова, якщо наймач не має права розпоряджатися чужим майном?

У реальному житті справи йдуть інакше.

«Неприват» на «неприват». Варіант обміну, що існував в соціалістичні часи. Дуже схожий на операції обміну квартир, які перебувають у власності. Однак є і відмінності. Так, забороняється проводити обмін квартир в аварійних будинках, що зносяться будинках, також у разі визнання приміщення непридатним для проживання.

«Приват» на «неприват».Суть в тому, що відбувається взаємна передача прав людей (учасників угоди) без зміни статусу об’єктів нерухомості. Тобто, приватизоване житло залишається приватизованим, неприватизрованное – «неприватом», колишній власник стає наймачем, наймач – власником.

Алгоритм продажу

Єдина заборона зводиться до того, що не дозволяється обмін жилими приміщеннями, в результаті якого один з учасників угоди може стати потребують житлоплощі.

Купити? Легко! З урахуванням вищесказаного стає зрозуміла технологія угоди, яка дозволяє придбати неприватизоване житло. Тут використовується так званий «буфер» – якесь житло, параметри якого значення не мають.

Найголовніше, юридичне існування цього об’єкта, а також, щоб він був у власності. Для цих цілей на практиці використовуються найдешевші заміські будинки або кімнати.

Покупець, що бажає придбати неприватизоване житло, спочатку купує цей самий «буфер» в агентства нерухомості. Найчастіше покупець в очі не бачить своє нове придбання. Це просто потрібно, щоб оформити на нього власність.

Другий етап – обмін «буфера» на квартиру, що купується. Третім етапом відбувається продаж власником неприватизованого житла «буфера» агентству нерухомості…