Чого боятися при здачі квартири?

Ризиків, пов’язаних зі здачею житла в оренду, величезна кількість, і перераховувати їх все – справа довга і невдячна. Постараємося торкнутися лише тих з них, які виникають найчастіше…

Першою проблемою може стати міжміський зв’язок.

При цьому квартира, навряд чи сильно втратить привабливості і ціною, якщо власник відключить вихід на «вісімку», і запропонує наймачеві використовувати картки для оплати міжміського зв’язку.

Друга проблема може виникнути при здачі квартири, яка не приватизована. Тут з’являються відразу дві складності.

По-перше, для здачі квартири потрібно отримати в письмовому вигляді згоду людей, які проживають разом з наймачем муніципальної житлової площі, членів його сім’ї та житлово-комунальної контори, яка представляє муніципалітет.

По-друге, квартиру, яка не приватизована, можуть спробувати приватизувати наймачі, підробити документи для цієї операції порівняно нескладно.

Третім по значимості, ризиком є можлива несплата. В договорі, звичайно, вказані паспортні дані квартиронаймача, але, якщо він не проживає за місцем реєстрації, то знайти його буде непросто, практично, неможливо.

Тому власник житла, по можливості, повинен зібрати додаткові відомості про клієнта, такі як місце роботи, робочий та мобільний телефони, дані про родичів наймача, щоб, при необхідності, його можна було хоча б розшукати.

боятися при здачі квартири

Бажано, щоб у договорі була зафіксована реальна сума плати за оренду, щоб власник квартири міг мати офіційні підстави вимагати відшкодування не фіктивною, а реальної суми боргу за оренду.

Незайвим буде також видавати розписки в отриманні оплати, і якщо є сумніви в чесності наймача, прийом оплати слід проводити при свідках.

Власнику житла потрібно не лінуватися і перевіряти стан орендованої житлової площі особисто, наприклад, під час приїзду за орендною платою, щоб переконатися в нормальному стані квартири, і побачити, в яких умовах проживає наймач.

З досвіду роботи багатьох професійних ріелторів, можна сказати, що навіть дуже висока вартість оренди житла не гарантує обережного ставлення наймача до майна в квартирі і до неї самої.

Бували випадки, коли місячна орендна плата становила кілька тисяч доларів, але стан квартири після виїзду мешканців вимагало капітального ремонту…