Чому сьогодні складно купити квартиру без посередника?

Щоб відповісти на це запитання, потрібно поставити себе як покупця на місце продавця нерухомості…

Його цілком можна зрозуміти – продавець хоче реалізувати свою квартиру за максимально можливу ціну, і тому перша ціна, яку, як правило, призначить продавець, буде істотно вище ринкової.

Це відбувається навіть у ситуації, коли потрібно продати нерухомість як можна швидше.

Багато недосвідчені продавці розклеюють відразу ж кілька десятків оголошень про продаж квартири навколо свого місця проживання або місця роботи, а також розміщують оголошення в інтернеті і в газетах.

На наступний день відразу починаються перші дзвінки. Таких дзвінків багато, проте ніхто не напрошується подивитися Вашу квартиру. Досвідчені продавці нерухомості знають, що 9 з 10 номерів – це будуть посередники.

І потім, коли Ви дізнаєтеся, що вони за продаж квартири не беруть грошей, то цілком ймовірно самі зверніться за допомогою до посередників. Після цього Ви давати оголошення не будете – за вас це будуть робити посередники, притому абсолютно безкоштовно.

А Ви будете тільки лише відповідати на всі уточнюючі питання.

І так може тривати практично так нескінченності до того моменту, поки Ви не станете знижувати ціну на квартиру.

Коли ж ваша ціна наблизиться до середньоринкової, то посередники вже почнуть приводити до Вас потенційних покупців на квартиру, які будуть говорити, подивившись житло, що у них таких грошей немає, навіть після торгу.

І якщо пощастить, тоді Вашу квартиру може придбати той, кому дуже буде потрібна квартира саме у Вашому будинку, проте, самі розумієте – це буде дуже велике везіння.

І от коли у Вас в результаті з’явиться розпач – ви знизите ціну на квартиру ще більше, і саме тоді з Вами почнуть торгуватися. Коли, нарешті, знайдеться ПОКУПЕЦЬ і Ви підете оформляти попередній договір.

Вийде, що договірна ціна Вашої квартири на 4-7 тис. доларів менше тієї ціни, яку Ви просили за неї на самому початку.

Тому тепер уявіть собі, що в таких нинішніх умовах Ви хочете придбати квартиру без посередників. І якщо станете телефонувати по оголошеннях з припискою «продам без посередників», Ви в 99 із 100 випадків потрапите саме на посередника.

купити квартиру

Так як цей слоган призначений як раз не покупцям, і не продавцям, а безпосередньо іншим посередникам, щоб вони даремно не дзвонили. І на цьому сьогодні обманюються дуже багато недосвідчені покупці, сподіваючись на те, що можна купити квартиру без посередників.

Але насправді, варто зазначити, що такі випадки іноді на практиці бувають, але це насправді рівносильно дуже великого виграшу в лотерею. І крім того, як вже говорилося вище, продавці самостійно розміщують оголошення лише на самому початку, тобто коли вони просять максимальну ціну за продану квартиру.

Тому Вам можуть запропонувати тільки захмарні ціни на квартири. Рано чи пізно Ви швидше за все прийдете до висновку, що реальна вартість квартир на 4 або 5% вище запропонованої.

Саме стільки беруть за свої послуги посередники. У підсумку – купити квартиру через посередників у Вас вийде швидше і головне – дешевше, оскільки Ви купите квартиру саме за ринковою ціною або навіть нижче. Ось такі бувають гримаси і парадокси нашого ринку нерухомості.