Чому вкладати гроші в житлову нерухомість невигідно?

Безумовно, темпи і обсяги житлового будівництва залишають бажати кращого. Якщо чесно сказати, «поклавши руку на серце», то темпи і обсяги будівництва житла катастрофічно падають…

При такому положенні речей, житлову проблему в країні доведеться вирішувати дуже довго. На жаль, все знову-таки впирається в гроші, яких у забудовників з девелоперами немає. Держава, мабуть, так і не збирається витрачати бюджетні кошти, а інвестори кудись поділися.

Що стосується населення, то воно втратило свою колишню платоспроможність і не в змозі інвестувати житлове будівництво. У зв’язку з чим, давайте, поговоримо тут про інвесторів, для яких житлове будівництво стало абсолютно непривабливим.

Не варто думати, що кількість грошових людей в Росії різко скоротилося. Заможні росіяни були, є і будуть. Справа в тому, що наші багатії, як і всі інші, вміють рахувати гроші. Тому-то, вони і багатії. Перед тим, як інвестувати щось, ця категорія наших співгромадян все ретельно аналізує, зважує і продумує.

вкладати гроші в житлову нерухомість

Головне, щоб «гроші самі робили гроші». Вкладати гроші в будівництво житла, як ризиковано, так і невигідно. У чому ж справа? По-перше, індекс прибутковості житла в даний час складає всього 8,0 банківських депозиту.

Отже, інвесторам вигідніше не вкладати свої заощадження у будівництво житла, а зберігати їх на депозитних рахунках у банках та отримувати відповідний відсоток. Як бачите, просто, надійно, вигідно, без зайвих клопотів і непотрібних ризиків.

По-друге, беручи до уваги постійне зростання інфляції, щорічне подорожчання витрат на утримання купленого житла та сплата значного податку на нерухомість, відштовхує потенційних інвесторів від придбання споруджуваного житла.

Зростання цін на житло не спостерігається. Отже, витрати на утримання зростають швидше, ніж ринкові ціни. Виходить, «що шкурка вичинки не варта». І, нарешті, по-третє, самі інвестори заявляють, щоб інвестувати житлове будівництво і отримувати прибуток, необхідно, щоб ціни на житло щорічно зростали на третину.

А цього зараз немає. Так що, якщо інвестиції підуть, то це буде ще ой як не скоро…