Чому житло досі недоступне для населення?

На жаль, доводиться констатувати, що «Доступне житло» досі залишається фактично недоступним для населення. Основна причина, безумовно, це зростання цін на житло…

Щоб робилося, але уникнути зростання цін поки ніяк не вдається. Природно, ціни ростуть не з порожнього місця і для їх росту повинні бути відповідні передумови. Про що йдеться? Спробуємо пояснити.

Наприклад, подорожчання «первинного» житла відбувається через збільшення вартості будівельних матеріалів. Повірте, не можна побудувати дешеве житло, якщо для його будівництва використовуються дорогі будівельні матеріали. Питання дуже навіть не пусте.

Зі слів самих забудовників і девелоперів, ціни на будівельні матеріали постійно зростають, необґрунтовано і, гірше того, безконтрольно. Ціноутворення не виходить з внутрішньої кон’юнктури і в ньому відсутній будь-який здоровий глузд.

Будівельники обурені тим, що вартість будівельного бетону тільки за поточний рік зросла на двадцять відсотків. Дивно і те, що виробництво самого бетону теж виросла і теж на двадцять відсотків. Виходить, що разом з обсягом зростають і ціни.

житло досі недоступне

Збільшилася ціна і цементу, залізобетонних конструкцій, цегли. Якщо зростання цін на основні будівельні матеріали продовжиться і надалі, то про «Доступне житло» росіянам доведеться забути. Народ питає, а де воно це обіцяне «Доступне житло»!?

Скільки ще росіянам доведеться чекати? Держава – мовчить. А будівельники, знімаючи з себе відповідальність, звинувачують у всіх гріхах» виробників будівельних матеріалів.

Дійсно, житловий будинок, як правило, будується від двох до трьох років. І за цей період значно встигають подорожчати і будівельні матеріали, паливо і електроенергія, і інженерія. Коли будинок здається в експлуатацію, то собівартість його будівництва збільшується аж на третину.

Забудовники і девелопери не можуть не піднімати ціни на збудоване житло, у противному випадку їм просто не вижити. А працювати собі в збиток ніхто не хоче. Але є і «зворотна сторона медалі». Дороге житло потрібно ще і продати, щоб виручити гроші. А як продати, якщо населення абсолютно неплатоспроможне…