Чому житло на світових ринках зростає з двома швидкостями?

Світовий ринок житлової нерухомості розвивається, росте і падає, відповідно з розвитком, зростанням і падінням всієї світової економіки…

У тих країнах, які дуже важко пережили фінансово-економічна криза, і продовжують перебувати в стані стагнації вже після його завершення, ринок житлової нерухомості також не розвивається або просто стагнує.

У тих країнах, які пережили цю кризу відносно спокійно і без суттєвих потрясінь, і стали поступово нарощувати обсяги виробництва і експорту, ринок нерухомості також оживає і починає поступово розвиватися.

Це стосується, передусім, країн, які мають великі запаси енергетичних ресурсів (нафта або газ), а також деяких країн, що розвиваються.

Слід зазначити, що зростання цін на житлову нерухомість в посткризовий період відзначається в провідних країнах світу – Канаді, Гонконгу, Ізраїлі, Сінгапурі, Швеції, Австралії та Південно-Африканській Республіці.

У країнах – світових економічних лідерах, таких як США, Німеччина, Франція, Великобританія і ряді інших ціни на житлову нерухомість, або стоять на місці, або знижуються.

Багато експертів говорять про «двошвидкісний» світовій економіці, яка певним чином впливає на світовий ринок житлової нерухомості, надаючи йому рух у двох протилежних напрямках.

житло на світових ринках

Внаслідок обвалу ринку нерухомості в розвинених країнах під час фінансово-економічної кризи ставки за банківськими кредитами залишилися на невисокому рівні.

Так як ці країни є домінуючими на світових фінансових ринках і визначають фінансово-кредитну політику в світовому масштабі, то кредитні ресурси є досить дешевими і дуже доступними, а це, в свою чергу, призводить до розкручування маховика інфляції в багатьох країнах, що розвиваються.

Що стосується Російської Федерації, то її економіка досить сильно постраждала від світової фінансово-економічної кризи: ВВП дещо знизився, а темпи інфляції зросли. Ціни на нерухомість з грудня 2008 року по вересень 2009 року впали (у середньому по країні – з 2000 доларів за 1 кв. м. до 1300 доларів за 1 кв. м.).

У посткризовий період ціни на житло в Росії ні в гривнях, ні в доларовому еквіваленті не змінювалися, і лише останнім часом намітилася тенденція до зростання цін на нерухомість, що пов’язано з деяким зростанням доходів населення…