Чи стане Росія малоповерхової країною?

Безперечно, що держава наполегливо намагається зробити Росію «малоповерхової країною». Політика держави зрозуміла, оскільки вона має намір «одним пострілом вбити двох зайців відразу»…

І забезпечити росіян дешевим малоповерховим житлом, і «розвантажити» великі населені пункти, битком набиті людьми. Однак завдання архіскладне і для того, щоб здійснити задумане, необхідно вирішити кілька проміжних завдань.

В іншому випадку, кінцевого результату не домогтися. Про що йдеться? По-перше, вдосконалювати чинне законодавство, що регулює питання малоповерхового житлового будівництва.

Забудовники і девелопери часом стикаються з низкою проблем правового характеру. Потрібна нова нормативно-правова база, без чого годі й думати про розвиток у країні малоповерхового житлового будівництва. На жаль, чинне законодавство обмежується загальними моментами і відсутністю конкретики.

Чи стане Росія малоповерхової країною?

По-друге, природно, малоповерхове житло не буде роздаватися безкоштовно. Його потрібно буде купити, для чого потрібні гроші, яких у населення немає. Гроші є у банків. Отже, потрібні спеціальні іпотечні програми з кредитування малоповерхового житла.

Ці кредити повинні бути максимально доступними для більшості потенційних позичальників, а умови надання досить лояльними. Мета, щоб наші співгромадяни з середніми доходами мали цілком реальну можливість отримати кредити на покупку малоповерхового житла. Інакше, як кажуть, «все піде коту під хвіст».

По-третє, без державної фінансової підтримки знову-таки не обійтися. Що і говорити, народ втратив свою колишню платоспроможність. Наприклад, хоча б зведення автономних систем інженерного забезпечення держава зобов’язана взяти на себе.

На приватних інвесторів сподіватися не варто, їх немає і, мабуть, вже не буде. І, нарешті, по-четверте, необхідно «змусити» (у хорошому сенсі слова) росіян переселятися за місто. Поки городяни не поспішають цього робити. Що толку від порожніх малоповерхових селищ? Просто «гроші на вітер». Ось і всі завдання-мінімум. Вони не прості, як здається на перший погляд, але дуже важливі…