Чи варто купувати нерухомість в Македонії?

Хороший вибір для вкладень у нерухомість – Македонія. Активно розвивається країна, досить хороші перспективи, так і вартість нерухомості порівняно невисока. Найбільший пік цін спостерігався в Македонії у роки, коли була проголошена незалежність. За квадратний метр тоді треба було заплатити в середньому 3-4 тис. доларів. Стосувалося це не тільки квартир, але і будинків. В найпрестижніших районах вартість була в 2-2,5 рази вище…

Зараз внесок у македонську нерухомість іде в більшій частині за рахунок іноземних інвесторів. Македонія невелика за площею країна, чисельність її населення приблизно дорівнює чисельності населення двох Московських округів, трохи більше 2,5 млн. чоловік.

Вартість житла можна порівняти з вартістю житла в Москві. Райони «рядові» у столиці Македонії коштують близько 350-400 доларів за квадратний метр, це ж стосується і приватних будинків. Будинки та квартири в центрі у 2-3 рази дорожче, 700-1000 доларів відповідно.

Якщо вас цікавить Водно, доведеться заплатити 2-3 тис. доларів за метр квадратний. Кілька років тому тут проживали тільки представники влади. Ділянка для будівництва власного будинку обійдеться вам в середньому близько 500 доларів за сотку.

Однак для цього ви повинні мати громадянство Македонії, оскільки іноземцям ділянки не продають. Вартість житла в Охреде з мальовничим видом на пам’ятки архітектури обійдеться в 600-1100 доларів за метр квадратний.

Щорічний податок на нерухомість сплачується до 31 січня і дорівнює 0,1% від загальної вартості нерухомості. У разі, якщо в будинку (квартирі) зміниться власник, який продав будинок вносить в казну суму, що становить 3% від загальної вартості. Це потрібно зробити протягом 15 днів з моменту продажу.

До речі, обмін житлоплощею в Македонії теж оподатковується. Розмір податку залежить від різниці цін на квартири (або будинки), які обмінюються. Це питання вирішується індивідуально, та укладають угоду учасники ринку можуть домовитися між собою самостійно.

нерухомість в Македонії

Якщо узагальнити, то на сьогоднішній день вартість квартири в Македонії становитиме мінімум 25 тис. євро. Вартість будинку мінімум 60 тис. євро (або 30 тис. євро в спальних районах). Що стосується оренди житла, то і тут ціни досить помірні. В середньому для квартири економ знадобиться 200 євро.

На землі Македонії російськомовний людина буде почувати себе досить комфортно. Якихось серйозних мовних бар’єрів немає. В македонських школах викладали і викладають російську мову, тому з місцевим населенням ви завжди зможете знайти спільну мову.

Звичайно, бажано оволодіти місцевою мовою. Але на початковому етапі (слід віддати данину місцевим жителям), бачачи, що ви ще «тільки вчитеся», розмовляти з вами будуть повільно, чітко вимовляючи кожне слово.

Кілька слів про в’їзд до Македонії громадян Білорусі, України та Росії. Тут діє простий режим в’їзду і візу можна оформити вже на кордоні (якщо ви входите до складу групи туристів). Вам потрібно буде мати з собою документи, що підтверджують причину або мету вашого візиту і закордонний паспорт. На кордоні вас попросять заповнити візову анкету.