Чим менше місто – тим дешевше житло

Ціновий ряд на ринку нерухомості в містах з населенням близьким за чисельністю практично не розрізняється…

Загальним правилом є пряма залежність середньої вартості квадратного метра від кількості жителів міста: чим більше місто, тим вище вартість.

На думку директора з розвитку «Світу квартир» Віктора Щеблецова чисельність населення не можна вважати основним критерієм, що визначає вартість нерухомості, але очевидно, що у великих містах, де економічне становище краще (розвинене виробництво, присутні великі компанії), і, отже, рівень заробітної плати населення вище, більше можливостей для придбання житла.

А це не може не позначитися на зростанні вартості нерухомості. Так як в таких місцях є дорогі магазини, величезна кількість супермаркетів, і розвинена інфраструктура.

Виходячи з цього, в містах, що мають мільйон і більше жителів найвищі ціни за квадратний метр житла.

Вартість нерухомості в цих містах майже не відрізняється від Москви або Санкт-Петербурга. Наприклад, в Єкатеринбурзі на початок року квадратний метр коштував трохи більше п’ятдесяти п’яти тисяч, В Санкт-Петербурзі – майже вісімдесят дві тисячі, а в Московській області – близько сімдесяти.

В містах-мільйонниках, таких як Ростов-на-Дону, Самара, Новосибірськ, вторинне житло пропонується за цінами від сорока п’яти до п’ятдесяти тисяч рублів за квадратний метр. Іноді трохи вище.

У містах, чисельність населення яких знаходиться в діапазоні від семисот тисяч до мільйона, ціни не перевищують сорока тисяч рублів. Зокрема у Воронежі це близько тридцяти семи тисяч, а в Тольятті близько тридцяти шести тисяч.

дешевше житло

Місто Саратов вибивається з цього цінового ряду – вартість квадратного метра в ньому близько тридцяти двох тисяч рублів. Наступна група – міста з населенням від п’ятисот тисяч жителів до семисот, такі як Новокузнецьк, Пенза, Ульяновськ.

Ціни на нерухомість коливаються від тридцяти тисяч до тридцяти п’яти тисяч. Як виняток, у цій групі місто Ярославль, житло тут набагато дорожче – близько сорока трьох тисяч за квадратний метр.

Міста, в яких проживає від трьохсот до чотирьохсот тисяч чоловік, відрізняє ціновий діапазон тридцять-тридцять одна тисяча рублів за метр в квадраті, наприклад, в Брянську і Іваново. Але є міста, де вторинне житло можна купити дешевше – зокрема, в Курську ціна за квадратний метр менше двадцяти дев’яти тисяч рублів.

Ціни на житло в невеликих містах з населенням близько ста тисяч жителів, змінюються від двадцяти шести до двадцяти семи тисяч рублів за квадратний метр. У місті Заволжя Нижегородської області – двадцять п’ять тисяч рублів, а в місті Димитровград Ульяновської області – двадцять сім тисяч рублів за метр в квадраті.

Ось ми і допомогли вам розібратися, від чого залежить ціна на житло, і приблизно розповіли де і як варіюються ціни на житло. Тепер вам буде набагато простіше визначиться яке житло вам по кишені.