Чим загрожує невиплата по іпотеці?

Перед тим як зважитися на цей крок – оформлення іпотеки, ми намагаємося правильно спланувати майбутню життя, розподілити дохід і т. д. Але, часом, все далеко не так просто…

Часто ми стаємо заручниками ситуацій, які загрожують сумними наслідками. Розповімо про те, чого слід очікувати боржник за іпотечним кредитом та запропонуємо варіанти вирішення цієї проблеми.

За законом, банк має повне право звернутися до суду, якщо по закінченню 12 місяців кількість прострочень досягне трьох разів. За рішенням суду, майно, що використовується в якості застави за кредитом, заарештовується і продається на аукціоні. Незалежна експертиза призначає вартість вашої квартири відповідно до стану на момент продажу ринку нерухомості.

невиплата по іпотеці

Процедура торгів, дата, форма, початкова ціна, правила участі і тд. висвітлюються у пресі. Аукціон повинен бути проведений протягом 2-х місяців з моменту надходження квартири на реалізацію. Якщо торги не відбудуться, то стягувачу буде запропоновано право залишити майно за собою, за ціною на 25% нижче початкової.

Дебітор ж зобов’язаний продовжити виплачувати заборгованість. Насправді, банку не особливо вигідно вирішувати подібні проблеми через суд. По-перше, це вимагає чимало часу, а по-друге, вартість на нерухомість за час судового процесу знизитися.

Пам’ятайте, що для банку не буде вирішальним те обставина, що це єдина ваша нерухомість. Подібних застережень договір не передбачає. Але, все ж є можливість зберегти нерухомість, якщо сума вашого боргу не перевищує 5% від вартості квартири.

І, наостанок, якщо ви відчуваєте, що ваше матеріальний стан погіршується і додаткового доходу не передбачається, не затягуйте, не доводьте до крайності. Повідомте банку, оформіть запит на реструктуризацію договору, проявити ініціативу – у ваших інтересах…