Де придбати нерухомість?

Ця стаття дасть вам кілька корисних порад про найкращих місцях покупки нерухомості і способи перевірити їх в Інтернеті, а також розповість про переваги того або іншого типу фірми…

На ринку нерухомості існує величезна кількість компаній, що надають ріелторські послуги. Такі фірми можна розділити на кілька основних типів.

Дрібні фірми. В такі компанії варто звертатися тільки в тому випадку, якщо вам їх настійно порекомендували ваші знайомі або друзі, які вчинили там вдалу угоду.

Комісія тут стягується порівняно невелика, але і вам ніяких гарантій не дається.

Також одним із значних мінусів дрібних фірм є невеликий вибір варіантів (це пов’язано з базами даних, розміри яких, як правило, дуже скромні).

Середні фірми. Зазвичай такі фірми є досить надійними, і саме вони найбільш переважні при виборі компанії, що надає ріелторські послуги. Їм належить близько 25% всіх угод на ринку нерухомості.

Великі фірми. Великі фірми традиційно вважаються найбільш надійними. Таким компаніям належить трохи менше половини всіх угод, укладених на ринку нерухомості щомісяця. Але послуги таких фірм обійдуться дуже недешево.

Вільні маклери. Це, як правило, приватні особи, що беруть за свою роботу зовсім небагато. Але це, мабуть, самий ненадійний варіант з усіх перерахованих вище.

Де придбати нерухомість?

Як перевірити фірму? Існує кілька впливових об’єднань, куди можуть входити різні ріелторські, будівельні, інвестиційні та їм подібні фірми.

Прикладом таких організацій можуть служити «Добровільна асоціація ріелторів Московського регіону», «Російська гільдія ріелторів», «Московський будівельний союз», «Гільдія ріелторів Московської області» та деякі інші об’єднання.

Якщо обрана вами компанія полягає в подібному суспільстві – це безумовний плюс. До того ж, якщо у вас є телефон об’єднання, у яке входить ваша фірма, ви завжди можете зателефонувати туди і дізнатися більше про роботу цієї компанії. Шукайте інформацію про фірму в різних «чорних списках» по нерухомості, цікавтеся у своїх друзів і знайомих.

Це допоможе вам обчислити недобросовісну компанію. Також ви можете з’ясувати дату реєстрації домену сайту вибраної вами фірми, і поцікавитися, що було раніше на цьому сайті, і як давно існує ця компанія. Якщо сайт існує давно – можете сміливо шукати відгуки про фірму в Інтернеті. Вони також допоможуть вам визначитися, чи варто довіряти цій компанії…