Де знайти дешеві квадратні метри?

В кінці червня 2011 року у Петербурзі відбулася операція, в результаті якої була продана квартира, яка побила всі цінові рекорди. Квартира у центрі, на каналі Грибоєдова була продана за 2,5 млн. рублів…

В такому місці, яке ріелтори звикли називати «золотим трикутником», житло дешевше, ніж за кілька десятків мільйонів рублів, просто не знайти.

Загальна площа легендарної квартири всього 15 м2! Але завдяки високим стелям (більше 4 метрів) колишні господарі зробили другий поверх, де помістили спальню.

Маленьку квартиру купили миттєво, оскільки зараз знайти житло в центрі Санкт-Петербурга просто неможливо. У Петербурзі підібрати дешеве, а головне – якісне житло, можна в районі річки Оккервиль, в Сертолово і Парнасі.

Дешевої нерухомістю у ріелторів вважається 1-кімнатна квартира-студія (площею 35 м2) за 2 млн. рублів.

Якщо ж у Петербурзі нічого знайти не вдалося, то в пошуках дешевої площі необхідно вирушати, наприклад, на Кавказ. Середня ціна квадратного метра в Чечні, Осетії або Інгушетії становить 22 тис. рублів.

Любителі заміського відпочинку вибирають житло де-небудь в селищах міського типу чи села. У селищах Брянської області виставляються на продаж будинки з ділянками за 30-50 тис. рублів, а в селах можна знайти будинок за ціною близько 10 тис. рублів.

Де знайти дешеві квадратні метри?

Експерти з’ясували, що найдешевша житлоплощу в Росії знаходиться в Хинганске. Це селище в Єврейській області, де стандартну 2-кімнатну квартиру можна купити всього за 5,8 тис. рублів, тобто по 150 рублів за м2!

Стати щасливим володарем дешевої квартири на море, у мальовничих краях або європейському містечку не так вже й складно. Здаючи свої квартири в оренду, громадяни Росії переїжджають в Індію і Венесуелу.

Ті, хто не хоче їхати далеко від батьківщини, переїжджають в Прибалтику чи Болгарію. Квартиру в Литві можна купити за 300 тис. рублів, а 70-метрову болгарську квартиру з двома спальнями – за 100 тис. євро. Любителі котеджів можуть відшукати в болгарській глибинці дачний будиночок за 25 тис. євро.

На продаж своєї російської квартири наважуються небагато. В основному, закордонну нерухомість купують росіяни, у яких вже є кілька квартир у рідних краях.

За 150 тис. євро на Лазурному березі міста Ментоні у Франції можна обзавестися студією площею 50 м2, яка коштує стільки ж, скільки 1-кімнатна квартира в Коломягах…