Для чого необхідний публічний сервітут?

Як відомо, публічний сервітут встановлюється виключно державою, на основі проведених відповідних громадських слухань і з урахуванням думки населення…

Якщо, як мовиться, «народ дає добро», то видається спеціальний закон або інший який-небудь нормативний акт, що встановлює публічний сервітут. Правом встановлювати сервітут наділені суб’єкти Російської Федерації і органи місцевого самоврядування.

Важливо, щоб встановлення сервітуту переслідував певні цілі, а саме: забезпечення інтересів держави, місцевого самоврядування та населення. Завдяки сервітуту, відпадає необхідність вилучати в масовому порядку у власників, належні їм земельні ділянки.

публічний сервітут

Тим не менш, хотілося б тут перерахувати всі випадки, коли можуть встановлюватися публічні сервітути. По-перше, в більшості своїй сервітути встановлюються для проїзду чи проходу через земельні ділянки, які перебувають у чиїйсь власності.

Коротше, від безвиході і без вилучення самої ділянки. Можуть і для розміщення відповідних межових і геодезичних знаків, і проходи до них. По-друге, для проведення ремонту інженерно-комунікаційних, електричних та інших мереж, а також в зв’язку з ремонтом і зведенням, як об’єктів транспортної інфраструктури, так і самих доріг.

Сюди можна віднести і проведення на земельних ділянках необхідних дренажних робіт. По-третє, для підходу або під’їзду до водних об’єктів, які використовуються, як для забору води, так і для водопою худоби.

Відзначимо, що сервітути можуть встановлюватися і для прогону худоби та інших сільськогосподарських тварин, а також для їх випасу. І, нарешті, по-четверте, сервітути встановлюються тепер і в цілях: проведення полювання і рибальства, здійснення вишукувальних та дослідницьких робіт, вільного доступу до прибережної смуги.

І на закінчення відзначимо, що сервітути можуть бути строковими, так і постійними. Ну, це і «козі зрозуміло»…