Хто платить ріелтору?

Здійснюючи різні операції зі своєю нерухомістю, люди часто звертаються до послуг агентів з нерухомості, ріелторів. Безсумнівно, їх послуги забезпечують безпеку угоди. Причому, грамотний ріелтор здатен провести операцію в найкоротші терміни, в той час як обтяжені робочими буднями люди на це витратили б тижня. До всього додається і той факт, що плата за послуги агентству знизилася. Адже останнім часом конкуренція в цій сфері послуг сильна…

Завжди є можливість заощадити і продати квартиру самому, відмовившись від послуг ріелторів. Але якщо одночасно необхідно підшукувати нове житло?

У більшості випадків продавцю доводиться шукати новий варіант, на що витрачається чимало часу. Тому допомога кваліфікованих фахівців тут виявиться дуже до речі.

В операції задіяні завжди дві сторони, а саме – продавець і покупець. І в разі звернення до послуг ріелторів, виникає питання, хто ж буде платити за ці послуги. За кордоном вже традиційно за допомогу в здійсненні операції з ріелтором розплачується продавець, адже покупець отже витратив чимало грошей на покупку. Проте цей принцип, коли за послугу розплачується продавець, в нашій країні не прийнято.

На російському ринку покупців завжди більше, ніж продавців. Тому знайти цінного продавця – справжня удача для ріелтора. Тут господар обставин – продавець, тому ніхто навіть не замислюється запропонувати йому заплатити за послугу. Тому комісійні завжди платив покупець, складали вони шість відсотків від суми, за яку продається квартира.

Проте економічна криза, яка кілька років тому зачепила нашу країну, змінив ситуацію навколо комісійних для ріелтора. Багатьом продавцям потрібна була гарантія, що їхні квартири найближчим часом продадуть. За таку гарантію ріелтори стали вимагати з продавців комісійні. Причому, чим коротше термін, за який повинна піти квартира, тим вище призначався розмір винагороди.

платять ріелтору

Зазвичай він становив від чотирьох до восьми відсотків від вартості нерухомості. З цих часів вважається, що платити за послуги агентства має сторона, яка найбільш зацікавлена в угоді. Якщо продавець звертається і прагне якомога раніше продати квартиру, то платить він.

Точно так само відбувається і з оберненим першим покупцем. Сьогодні продавець віддає ріелторам від одного до трьох відсотків від суми, за яку продає свою квартиру. А покупець як раніше сплачував винагороду, так і зараз продовжує. Однак у цьому випадку помічається поступове зменшення розміру комісійних.

В даний час при співпраці з ріелтором можуть зустрітися угоди, які називаються альтернативними. Вони припускають, що продавець після продажу стає покупцем нового житла. По суті тут присутні дві угоди.

Тому з ріелтором також укладаються два різних договору, зі своїми порядками винагороди. Питання про оплату комісійних може вирішиться переговорами. Але як правило, агентство завжди прагне отримати свої стандартні відсотки з кожної угоди.