І хто ж це оцінює квартири в кризу?

Якщо хтось вважає, що фінансова криза минула, то він глибоко помиляється…

У непростій ситуації на ринках цінних паперів і фінансів виникають питання про ступінь впливу кризи на вартість нерухомості.

Аналіз ринків вимагає від професійного оцінювача детального аналізу глобального розвитку, розуміння процесів, що відбуваються в даний час в світовій економіці, вивчення природи кризи, і розробки методів, які допомогли б подолати його.

Не дуже багато фахівці можуть всі ці методи у своїй роботі застосувати. Початківці ж оцінювачі, які ще з подібними процесами не стикалися, вирішать, що вони просто не в змозі дати правильної відповіді.

Але вартість нерухомості будь оцінювач може назвати, спираючись на кілька нескладних правил.

Перше, що потрібно робити, – уважно стежити за ринком. Тільки це правило здатне застерегти від поспішних висновків.

Правда, деякі клієнти сучасних оцінювачів чомусь вважають, що сенс всієї роботи оцінювачів – у передбаченні подальшого розвитку ринку.

Дії продавців і покупців визначають ринок.

В умовах кризи все змінюється дуже швидко. Часом неможливо передбачити, що станеться завтра. Ось чому тільки на один конкретний день дається оцінка вартості нерухомості.

Якщо угода в цей день не відбулася, це ще не говорить про те, що прогноз і оцінка виявилися помилковими. Основне, що, в даному випадку, важливо запам’ятати, – судження продавців і покупців змінюватися щодня.

квартири в кризу

Тренди, які характеризують ринкові ціни, повинні стати об’єктами пильної уваги всіх оцінювачів.
Незрозуміло, чому деякі професійні оцінювачі робити висновки про вартість об’єктів без чисельних усереднених показників по конкретним угодам панічно бояться.

В умовах кризи, часто скорочується кількість операцій, тому стають ненадійними середньостатистичні дані по певних операціях.

До оцінки вартості нерухомості потрібно підходити, аналізуючи наявні в розпорядженні дані, враховуючи логіку учасників і специфіку будь-якої угоди. Так, це здасться непростим завданням для тих оцінювачів, які звикли мати справу з числовими даними.

Криза, яка панує на ринках, роботу оцінювача не робить ні приємніше, ні легше. Але інтерес замовника все ж зберігається, а тому у оцінювачів з’являється можливість більше заробляти.

Якщо в період кризи оцінювачі працювали, спираючись на вищезгадані базові правила, вони в період стабілізації будуть сприяти розвитку ринку…