Іпотека нерухомості в Чорногорії

Чорногорія завжди приваблювала туристів з усього світу своєю незвичайною красою. У цій православній країні проживає приблизно 1 % російськомовного населення, а загальна кількість громадян країни близько 700 тисяч чоловік…

Росіяни по праву вважалися народом-побратимом в Чорногорії, і ставлення до них завжди було відповідне.

Законодавство Чорногорії дозволяє купувати комерційну і житлову нерухомість і російським та іншим іноземним громадянам за власні кошти.

З позиковими справа йде трохи інакше. Теоретично в Чорногорії надавати кредити на житлову нерухомість іноземним громадянам не заборонено законом, але, як правило, банки з обережністю ставляться до іноземців, і реальна можливість отримати в чорногорських банках кредит на житло з’явилася лише нещодавно.

За умовами іпотеки кредит надається під річну ставку, яка дорівнює 7-8 % і на строк 10-20 років.

На практиці іноземним громадянам не доводиться розраховувати на термін більше 10 років. Максимальна сума становитиме не більше 50 % від загальної вартості житла, а щомісячний кредитний платіж повинен бути менше половини доходу позичальника за місяць.

Іпотека нерухомості

Іпотека на будівництво приватного будинку.

Один із способів отримати житловий кредит в Чорногорії, який з успіхом використовувався ще до того, як банки отримали можливість видавати позики іноземним громадянам, використовується європейськими жителями і сьогодні.

Це – іпотечний позику під будівництво приватного будинку з використанням зареєстрованого юридичної особи.
Видача позики відбувається таким чином: юридична особа, заснована і зареєстрована громадянином іншої країни, має придбати ділянку землі.

Далі узгоджується проект забудови (з розробкою детального плану) і затверджується будівельна кошторис для розрахунку необхідної суми кредиту. Суми позики до 900 тисяч євро розглядаються в найкоротші з Чорногорським мірками терміни – протягом тижня.

Якщо ж величина кредиту перевищує зазначену суму, то заявка відправляється на більш тривалий е і детальний розгляд. Для організацій процентна ставка складе близько 8-9 % річних, термін кредитування коливаються від 5 до 10 років…