Іпотека в Росії – віртуальна, а за кордоном – реальна!

Доводиться констатувати, що в нашій країні іпотека начебто є, а взяти її неможливо. Така, розумієш, віртуальна іпотека…

Занадто дороге задоволення, безумовно, з-за величезної суми початкового внеску і «драконівських» процентних ставок. Дійсно, що користі від такої іпотеки! Бажаючих взяти іпотеку величезна кількість, але «крізь сито» банківських вимог проходять лише одиниці.

Навіть за офіційними даними лише три відсотки росіян здатні взяти іпотечні кредити. Якщо врахувати, що цим трьом відсоткам іпотека може бути і не потрібна зовсім, то, виходить, що в Росії іпотека нікому не доступна. Повірте, сумно все це.

Питається, навіщо тоді сподіватися на іпотечне кредитування і для кого розробляти іпотечні програми? Інша справа за кордоном.

Іпотека в Росії

Наприклад, у Швейцарії іпотечний кредит реально взяти терміном на сто років, а процентні ставки при цьому складуть лише один відсоток річних. Ось це справжня реальна іпотека!

Такий іпотека повинна бути в принципі. Звичайно, про таку іпотеку росіянам і не снилося нашим співгромадянам хоча б нещасних п’ять або шість відсотків річних. Це ідеал і межа мрій. Результати проведених соціологічних опитувань серед населення показали, що і на ці п’ять-шість відсотків росіяни не сподіваються.

Народ у нас однозначно не вірить, що в Росії буде коли-небудь ця «європейська» іпотека. На поставлене питання: «чи вийде Росія на європейський рівень за іпотечними ставками», половина респондентів категорично заявила, що ніколи не вийде.

Решта вагалися з відповіддю. Ось така вона, народна думка. На жаль, росіянам легше взяти іпотечні кредити за кордоном, ніж у себе на Батьківщині. Ось, наприклад, у Франції будь-який росіянин здатний взяти іпотеку на суму до вісімдесяти відсотків від вартості житла, а процентні ставки при цьому складуть всього-то два-три відсотки.

Складається враження, що в нашій країні іпотека існує не для народу, а суто для самих банків. Іпотека це не спосіб поліпшення житлових умов, а спосіб, за допомогою якого банки «роблять гроші», здираючи з іпотечних позичальників «останню шкуру»…