Іпотека в Європі в три рази дешевше, ніж у Росії

Встановлена середня процентна ставка на сьогоднішній день в країнах Єврозони по іпотеці становить близько 4,6%, тобто це менше в 3 рази, ніж в Росії. Природно, в залежності конкретно від економічної ситуації в кожній з країн єврозони іпотечні ставки будуть дещо відрізнятися…

Приміром, у Франції середня ставка на придбання квартири на даний момент буде становити всього 3,95 відсотків, у Німеччині процентна ставка по іпотеці дорівнює 4,6% річних.

Придбати квартиру в іпотеку в Греції можна під 3,83 відсотка річних, але для різних типів існуючих іпотечних програм цінові ставки можуть розрізнятися.

Наприклад, у Греції середня процентна ціна по іпотеці з так званої плаваючою ставкою починається лише з 3,27%, в той час як за іпотечними кредитами з терміном в 5 років ставка за іпотечним кредитом буде вже 4,65%.

Придбати квартиру за іпотечним кредитом в Афінах з установлюваної розстрочкою від 5 і до 10 років можливо з іпотечної ставкою 4,89 відсотків річних. Кредит терміном більше ніж на 10 років, складе 4,94% річних.

Іпотека в Європі в три рази дешевше, ніж у Росії

Якщо ви бажаєте придбати житло по іпотеці в Бельгії, це обійдеться вам зовсім дешево.

Іпотечний відсоток по кредиту на придбання нерухомості з плаваючою ставкою в Бельгії складе 3,04%, а іпотека терміном на 5 років вже з фіксованою ставкою надається під 4,01 відсотка річних.

А довгострокова іпотека в цій країні обійдеться покупцеві ще дешевше. Кредит на житло строком від 5 до 10 років видають під 4,42 відсотка річних, іпотечний кредит на строк, що становить понад 10 років, дорівнює 4,64% річних.

А ось іпотечний кредит у Великобританії має трохи більші відсоткові ставки.

Отже, кредит на придбання квартири в Лондоні якщо при розстрочці на 3 роки становить 4,83 відсотка річних, то при розстрочці на 5 років – вже 5,72 відсотка річних, розстрочка на 10 років складе 6,28 відсотка річних.

Не беручи до уваги, що ставки по іпотеці тут будуть у фунтах стерлінгів…