Існує доступне житло в Росії?

Для багатьох росіян придбати власне житло – просто нездійсненна мрія. Особливо ближче до столиці, але, все ж, є в Росії регіони, де купити житло трохи простіше…

Експерти великих агентств нерухомості провели дослідження і склали рейтинг російських регіонів, де купівля житла найдоступніша. Найдешевша квартира (22,3 тис. руб. за 1 м2) може бути придбана в столиці Чеченської республіки, Грозний.

Така ціна складається з-за того, що в місті досить низька платоспроможність населення, суцільне безробіття. І все-таки з 2007 року будівництво житла в Грозному набуло чималі масштаби – будується понад 200 тис. м2 житла.

доступне житло в Росії

«Відлякує» від цього міста інвесторів негативна історія міста – постійні теракти, викрадення заручників, стрілянина серед білого дня і т. д.

Друге місце по дешевизні житлового фонду займає столиця Єврейської АТ – Біробіджан (24,6 тис. руб. за 1 м2). Ситуація в цьому місті аналогічна кавказької – майже повна відсутність роботи, населення в АТ з кожним роком зменшується. Нове житло практично не будують (приклад: у 2010 році було зведено всього 35 тис. м2 житла).

Наступні три місця рейтингу займають: місто Магас (Інгушетія), Махачкала (Дагестан) і Владикавказ (Північна Осетія). Місця самі по собі чудові – відмінний клімат, для бізнесу, туризму просто «золоте дно», але обстановка в регіонах, постійні погроми, можуть привабити хіба що екстремалів, любителів адреналіну. Квадратний метр житла тут коштує близько 30,0 тис. руб.

З усього цього можна зробити висновок, що доступне житло в Росії існує тільки в депресивних регіонах, а не там, де будують багато житлового фонду та існує конкуренція між будівельними фірмами. І, на жаль (по оцінці експертів), поки немає ніяких передумов до того, що економіка і обстановка в цих регіонах найближчим часом буде змінюватися в кращу сторону…