Кому не можна довіряти документи про права власності на нерухомість?

В наш час повно шахраїв, які з задоволенням присвоїли собі чужу нерухомість. Хто вони і як уберегтися від них…

Агентства нерухомості. Якщо ви зверніться в агентство з нерухомості для продажу квартири, то вони неодмінно зажадають справжні документи на власність.

Це робиться для того, щоб власник, який звернувся в ріелтерську компанію, не мав можливості звернутися в інше агентство. Але, якщо ви стали клієнтом дрібної маловідомої компанії, то вони можуть використати ваші документи для своїх цілей.

Чорні ріелтори володіють великим досвідом і професіоналізмом у сфері нерухомості, а тому, маючи оригінали документів, можуть без проблем оформити будь-яку угоду без вашої участі.

Вони мають необхідні зв’язки в органах державної влади, наприклад, у паспортних столах, нотаріальних конторах, реєстраційних службах і т. д. Після того, як аферисти зроблять свою справу, вони зникають, з’являючись вже з іншим ім’ям і адресою.

Знайомі та родичі. Як правило, власники нерухомості можуть передавати документи своїм родичам або знайомим для приватизації житла, узаконення перепланування, підбору варіантів для обміну житлом і т. д. Вони можуть продати ваше житло без вашої участі, забрати гроші й зникнути.

Часто буває так, що власник, передаючи довіреність і всі документи для продажу, встановлює ціну, нижче якої просить квартиру не продавати, але це так і залишається проханням. У 70% таких угод залишаються обдуреними і власники нерухомості, і покупці, а в інших випадках власник і довірена особа змовляються.

Кому не можна довіряти документи про права власності на нерухомість?

Сторонні особи, які отримали дублікати документів.

Ця схема використовується шахраями в тих випадках, коли власники житла довгий час не користуються квартирою, тобто коли нерухомість пустує. У відсутності господаря житла, злочинці, маючи багато часу і підроблену довіреність, можуть підготувати всі необхідні дублікати документів і, показуючи порожню квартиру покупцеві, продати її.

А покупець, навіть і не замислиться над тим, що продавець може виявитися шахраєм, адже він має доступ в квартиру. Ну а шахрай пояснить відсутність оригіналів документів, якийсь форс-мажорною ситуацією: пожежею, крадіжкою.

Результат операції не на користь покупця. Результатом операції, яка була здійснена на основі чужих документів, є позбавлення житла його власника. Власник має право звернутися до суду для повернення нерухомості і суд, як правило, задовольняє цю вимогу.

При цьому покупець втрачає квартири, а гроші не повертають. Єдиний вихід із ситуації – звернутися до шахраям з вимогою, щоб вони повернули йому гроші. Це зробити майже неможливо, тому як знайти шахрая ніхто вже не зможе, а тому у вас навіть не буде можливості пред’явити претензію…