Коротко про суть житлових пірамід

Безумовно, що населення знає про фінансові піраміди. Якщо не всі, то хоча б дещо в загальних рисах. Але крім фінансових пірамід, є і «житлові»…

На жаль, в ЗМІ мало з’являється інформації про «житлових» пірамідах, тому-то, і хочеться тут поговорити про їх суті. І так, як кажуть, відразу ж «взяти бика за роги». По-перше, і фінансові, і житлові піраміди «працюють» за однаковою схемою.

Створюють піраміди, природно, шахраї, одержимі метою «взути» найбільш довірливих громадян. Щоб заманити потенційних жертв, шахраї пропонують громадянам значні знижки при придбанні житла. А на «халяву», як відомо, наші співгромадяни дуже ласі.

суть житлових пірамід

Мова йде про знижки у розмірі до сорока відсотків від вартості житла. Як бачите, сума виходить значною. Але творці пірамід висувають певні умови. Дійсно, як же без них!? Справа в тому, що знижки будуть надаватися лише в тому випадку, якщо клієнт знайде ще трьох осіб, які бажають брати участь у піраміді.

Іншими словами, ці троє також повинні вкласти гроші, як і перший. Житла ще і в помині немає, а злочинці вже заволоділи обманним шляхом грошима аж чотирьох осіб. По-друге, створюється, таким чином, певна піраміда, в яку втягується величезна кількість людей.

Кількість потенційних жертв зростає з дня на день, причому в геометричній прогресії. Коли у шахраїв набирається досить велика сума, то злочинці навмисно заявляють про банкрутство своєї контори, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Або просто ретируються, «сховавши кінці у воду». Тепер «шукай вітру в полі».

І, нарешті, по-третє, при житлових пірамідах одне і те ж житло може мати по декілька господарів. Піди розберися. Тут і суди не допоможуть. Для створення піраміди шахраї організовують «липові» фірми-одноденки. Так легше ввести громадян в оману. Благо, це «простіше пареної ріпи»…