Купівля нерухомості в Норвегії

Будь-які операції з нерухомістю в Норвегії прозорий процес, і саме ця прозорість виключає будь-яке шахрайство…

Процес продажу нерухомості, після підписання контракту з агентством, починається з появи на сайті пропонованої до продажу нерухомості. У кожного агентства є свій сайт з пропозиціями з продажу. Виходить, що агентство не шукає покупця, а надає інформацію всім бажаючим на сайті.

В основному на покупку житла норвежці беруть кредит у банку. Кредит видається від 75 до 90% від вартості житла. Відсоток за кредит досить низький, але не менше 4%. Для отримання кредиту в Норвегії іноземцю, досить прожити в країні рік по робочій візі.

Купівля нерухомості в Норвегії

Звернулися за оголошенням покупцям, працівники агентства організовують огляд житла. Якщо квартира або будинок влаштовують покупця, то їм пропонують участь в аукціоні. Аукціон проходить, відкрито і всі пропоновані суми оголошуються. Для участі в аукціоні, необхідно підтвердити свою платоспроможність.

Аукціон триває протягом доби. Кожне речення перевіряється агентом. Він дзвонить в банк, для запиту про платоспроможності. Банкір підтверджує або заперечує, що покупець може заплатити, озвучену суму. Договір укладається з переможцем аукціону.

Всі документи перевіряються не тільки ріелтором, але і банком. Саме ріелтор несе всю відповідальність за угоду. Крім того, можна за двісті доларів придбати страховку від будь-якого виду шахрайства.

База даних громадян Норвегії абсолютно прозора, тому практично ніякого обману при купівлі квартири відбутися не може.

У разі не виплати кредиту, банк продає квартиру і повертає собі гроші. Якщо протягом року вирішили продати придбану нерухомість, то податок у чверть вартість не справляється…