Купуємо квартиру з вільним плануванням

Покупка квартири в новобудові – це не тільки приємна подія, але і маса подальших турбот і пов’язаних з ними проблем…

Якщо ви купуєте квартиру без будівельного оздоблення, то, швидше за все, вам ще належить узгодити її планування.

Монолітні будинки за індивідуальними проектами, на сьогоднішній день, здаються з вільним плануванням, а, точніше кажучи, зовсім без неї.

Купуючи квартиру з вільним плануванням, власник отримує тільки стіни, що розділяють його з сусідами, а всередині квартира абсолютно порожня.

У неї підведено необхідні комунікації та опалення, але електропроводка зазвичай не розлучена.

Стіни і підлогу, як правило, дуже криві. Щоб привести таку квартиру в належний вигляд, може знадобитися чимало часу і грошей.

Як правило, внутрішні роботи займають найбільше капіталовкладень. Після цього квартира дорожчає практично в 2 рази.

З великими проблемами стикається власник такої нерухомості, коли починає зводити стіни.

В цьому випадку все повинно бути погоджено з БТІ. У них є позначка, де повинні знаходитися передбачувані стіни.

Купуємо квартиру

Найменша розбіжність потрібно узгоджувати як перепланування. А це дуже довгий і неоднозначний процес.
Вільне планування також вимагає узгодження при установці дверних прорізів, розеток, скління балконів.

До категорії заборонених дій відноситься перенесення ванної кімнати, кухні в житлове приміщення, також не можна зносити або звужувати вентиляційні канали, зменшувати або збільшувати, за рахунок балконів і лоджій, житлову площу, приєднувати громадський коридор.

Строго забороняється будь-яким чином змінювати зовнішній вигляд фасадів. Можливо, у вільній перепланування існують і позитивні сторони. Наприклад, вам не доведеться зносити і перебудовувати квартиру після когось. Ви відразу ж зможете все зробити на свій смак.

До того ж таке житло коштує на порядок дешевше, ніж квартира з ремонтом. Але не варто забувати і про те, скільки потрібно сил і часу, щоб завершити почате. Для того щоб узаконити вашу передбачувану планування, вам потрібно обійти не одну інстанцію – а це багато години простою у величезних чергах.

І, коли ви почнете довгоочікуваний ремонт, то зрозумієте, що це аж ніяк не економний варіант. Так що, якщо вашим вибором, все ж, стала квартира з вільним плануванням, то будьте готові до значних труднощів…