Купуємо житло в Берліні

З орендою житлових приміщень ситуація в Берліні складна. Квартири дорожчають так само як офіси та магазини, все залежить від розташування, починаючи від околиць внутрішньоміських районів до їх центру, і при цьому в жодному разі не варто порівнювати ціни з цінами на оренду в зелених частинах міста…

Приблизна вартість оренди середньостатистичного житлового приміщення у престижних районах Берліна: це квартири з двома і більше кімнатами в старих будинках «минулого»сходу за які вам доведеться заплатити від двохсот до трьохсот євро в місяць, величезна п’ятикімнатна квартира у відремонтованій будівлі – вісімсот євро.

А якщо захистити пошуки звичайними районами, то можна витратити суму вдвічі меншу.

Природно, ціни за оренду поступово збільшуються – близько двох відсотків у рік,у престижних районах відсоток більше.

Ще одна, здавалося б, не настільки важлива сторона: оренда у містах в напрямку сходу від Берліна дешевшає. Але до цього парадоксу ми повернемося пізніше.

Ми почали саме з оренди,але чому не з покупки? А все тому, що в Німеччині немає, традиції придбання і будівництва житлових приміщень, але зате існує традиція оренди житла. Але це не означає, що столичну нерухомість не купують.

У нещодавно проведеному опитуванні про те, яким бачать свій будинок жителі Берліна, більшість жителів відповіли однаково: саме комфортне житло для жителя Берліна – це невеликий будинок із садом у південно-західному районі міста.

Ще 30% опитаних віддали перевагу квартиру, притому жінки погодилися на житлову площу в 80 кв. м, а чоловіче населення Берліна зажадало площа житла до 100 «квадратів».

Що стосується цін, то в зоні досяжності наземного метро, ціна будинку в середньому 210 тисяч євро, але на сході столиці – 180 тис. євро. В найбільш популярних районах міста ціна може підніматися до 410 тисяч євро.

Купуємо житло в Берліні

І якщо не брати в розрахунок метро, ціновий мінімум буде ще більше. На курортних водоймах столичної землі, такі як Тегелер-Зеє, особливо Ван-зеє, Шлахтензее і Груневальдзее, виробляють будівництво елітних, дуже дорогі для Німеччини житлові будівлі. Так, наприклад, особняки на Ванзеє можуть оцінюватися в мільйон, і навіть півтора мільйона євро.

Нерухомість в районі Одеру і Ельби включає в себе більше мільйона будинків, і вони стоять порожніми їх продають за безцінь: житло «ГэДр», грубо не підходимо до сучасних стандартів будівництва, по-друге, великий вплив зробила місцева інфраструктура.

Причина її відсутності мешканців, ці будинки просто нікому облаштовувати: все активне населення вже перебралися на Захід. Після руйнування Берлінської стіни велика кількість заводів і підприємств Ostie визнані збитковими або не відповідають екологічним вимогам Євросоюзу.

Природно, роботи не стало. і В даний момент, процес міграції на Захід країни досі не закінчений, і хоча вже країна об’єдналася як 17 років. Прогнози аналітиків, до обіцяють подальші міграції аж до 2030 року, на сході Німеччини жителів стане на 360 тисяч менше…