Квартира на добу – нюанси оренди

Оренда житла продовжує залишатися актуальною темою для людей, які в силу певних обставин змушені знімати житло…

Ця проблема стосується в основному молодих сімей, студентів, фахівців, які приїхали з інших міст на роботу, та оренду житла їм буде оплачувати роботодавець, або молодих людей, які після закінчення Вузу вирішили залишитися жити в цьому місті.

Все більш вигідним стає орендувати квартиру на добу, щоб не зв’язуватися з готелями, ціни в яких завищені, і не кожен роботодавець сплатить своєму співробітникові витрати. Оренда житла таїть в собі багато підводних каменів, які легко обійти, знаючи лише кілька моментів.

Отже, по-перше, потенційний орендар може шукати житло (квартиру або кімнату) самостійно або через агентство. Коли ви звертаєтеся в агентство, ви повинні будете заплатити агентству за послуги, але в цьому випадку в агентстві можна уточнити про квитанціях для бухгалтерії вашої організації.

Від чого ж залежить вартість оренди квартири на добу? Як правило, господар квартири або агентство вказують, що входить у вартість: наявність ремонту, меблів, ліжка, телефону, проводиться прибирання і т. п.

Укладати договір про оренду житла – вирішувати орендарю. Але врахуйте, що це квартира на добу, і за цю добу статися може все, що завгодно.

Напевно, краще перестрахуватися і підписати договір, так хоча б ви будете знати дані господаря, будете впевнені, що ця квартира не здана ще комусь, і ви маєте справу саме з господарем, а не укладаєте договір піднайму.

Все це робиться для того, щоб боротися з шахрайством. Так багато сьогодні, так звані розумники, знімають квартиру на місяць, а вже самі потім здають на добу, без згоди на це господаря.

Будьте уважні, звертаючись до агентства. Поцікавтеся в агентстві, як давно вони на ринку нерухомості. Навряд чи ви захочете укладати договір з фірмою, яка лише вчора відкрилася.

Обговоріть з ріелтором всі моменти договору і уточніть, чи в договорі вказана комісія агентства (ця сума може бути від 10 до 50 % від вартості орендованої квартири). З іншого боку, орендодавці також можуть надати квитанції про оплату, але це тільки, якщо вони є приватними підприємцями.

Думається, що саме здається квартира на добу, то можна брати не дивлячись. Краще все-таки подивитися, адже набагато приємніше, коли в квартирі чисто і не капають крани. Вам же в цій квартирі жити – нехай всього добу.

Квартира на добу

Ціни на такі квартири, як і на оренду житла взагалі, варіюються в залежності від місця розташування. Чим краще транспортна розв’язка, чим ближче магазини, тим вище ціна.

Що ж потрібно від орендаря, крім оплати?

Не порушувати спокій сусідів гучними піснями, дотримуватися режиму проживання, стежити за чистотою (а не так, що я тут на добу, а потім хоч трава не рости). Завжди потрібно залишатися людиною, та й навіщо вам зайві конфліктні ситуації?

Якщо ви заздалегідь знаєте, що вам належить короткострокова відрядження і знадобиться оренда квартири, краще переглянути оголошення (приватні або агентств) і домовитися про тій чи іншій квартирі.

В інтернеті дуже часто розміщують фотографії квартир, що здаються, тому можна вибрати будь-яку, все залежить від вашої платоспроможності.

Також якщо ви збираєтеся проживати одні в квартирі, то можна знайти і кімнату з господаркою, це буде і дешевше і надійніше.