Ліквідність квартири

Існуюча статистика ліквідних квартир, в залежності від змін на ринку житлової нерухомості, постійно піддається коригуванню…

Незважаючи на те, що кожен потенційний господаря житла має свої індивідуальні критерії вибору квартири, вартість завжди залишається на першому місці. Однак цим критерієм ліквідність квартир не вичерпується.

Які найбільш затребувані квартири, яке житло безумовний лідер попиту і інші фактори інвестиційної привабливості на ринку нерухомості?

В даний час спостерігається зміщення споживчого переваги в бік менших площ і числа кімнат. Причому пріоритетні квартири в новобудовах.

Покупці цікавляться репутацією забудовника, успішно реалізованими їм проектами, стадією готовності будинку, підсумковою ціною. Найбільш популярне житло економкласу одно — та двокімнатні квартири від 40-50 і 60-70 кв. м.

Ліквідність квартири, безсумнівно, залежить від її місця розташування. Вимоги стандартні: вікна, що виходять у двір, під’їзди не крайні, поверховість вище п’ятого, але не останній..

Криза подарував ринку нерухомості ще один тренд – попит на готові до житла квартири з обробкою від забудовника в панельних будинках. Купуються такі квартири найбільш активно на початковому етапі: порівняно з терміном будівництва монолітних будинків, панельні будинки будуються в середньому близько року.

Ліквідність квартири

Різниця ж в ціні при покупці квартири в початку будівництва і на завершальному етапі істотна до 30-40% в залежності від характеристик, місця розташування і типу будинку. Іпотечні покупці мають можливість відразу заселятися в квартири з закінченою обробкою.

Багато набувають такі квартири з інвестиційними цілями з подальшою здачею в оренду. Квартири з оздобленням «під ключ» – найбільш привабливі для інвестицій об’єкти.

Потрібно зазначити, що критерії ліквідності мегаполісу (наприклад, Москви) відрізняється з областю. У Москві з однокімнатними квартирами близько 18% угод. З двох – трикімнатними квартирами -30 і 34% угод відповідно, чотирикімнатними – близько 19% від загального обсягу угод.

В області лідер спроса58% угод – однокімнатні квартири, 29% купуються двокімнатні квартири, трьох — і чотирикімнатні квартири набувають 10% і 3% покупців відповідно. У Москві новобудови набувають близько 21% покупців первинного ринку, області – близько 79%.

Ціновий діапазон 4,8 – 10 млн. рублів для Москви і 3 – 6,5 млн. рублів для Підмосков’я. Безсумнівно, важливим критерієм ліквідності залишається транспортна розв’язка. Доступність станцій метро…