Малограмотним ріелторам немає місця на ринку!

Основна біда приватних ріелторів полягає в тому, що вони надають населенню виключно неякісні послуги. Може, не хочуть, а може і не в змозі…

Не секрет, що приватники це випадкові люди, які не мають ні належної освіти, ні належної кваліфікації. Подумайте самі, прийшла людина з вулиці і почав працювати приватним ріелтором, на ходу навчаючись і роблячи величезну кількість помилок.

Ніхто не допомагає, все робиться на свій страх і ризик. А ціна, повірте, помилок значна, оскільки нерухомість-це досить дороге задоволення. Зрештою, страждають не ріелтори, а клієнти, які через малограмотних і некваліфікованих ріелторів, можуть втратити, як нерухомість, так і гроші. Таким чином, на ринку нерухомості не повинно бути таких горе-фахівців навіть в принципі.

Слава Богу, і держава звернула на це беззаконня свою увагу. Мова йде про новому законі «Про ріелторську діяльність», який покликаний розставити всі крапки над «i». У чому ж тут справа? По-перше, з прийняттям зазначеного закону і вступом його в силу, кожен ріелтор зобов’язаний пройти спеціальну підготовку по роботі з нерухомістю.

Малограмотним ріелторам немає місця на ринку!

Навчатися не де-небудь, а суто в спеціалізованих навчальних закладах, що мають на це відповідні акредитації та ліцензії. Іншими словами, «без корочки» ріелтор не має права займатися ріелторською діяльністю. Клієнти повинні про це знати і вимагати від ріелтора, з якою мають намір укласти договір на надання послуг, подання документа про проходження навчання.

Документа немає, то, до побачення, любий товаришу! Привіт сім’ї! По-друге, навчання навчанням, але ріелтори повинні систематично проходити атестацію на відповідність займаній посаді. Атестація – це якийсь іспит або перевірка, мета якої визначити рівень знань та кваліфікацію конкретного ріелтора.

Атестацію зобов’язані проводити саморегулівні організації ріелторів. Не пройшов атестацію, не маєш права працювати в якості ріелтора. Або кидай, або займайся самоосвітою. Про проходження перевірки видається атестат встановленого зразка, який ріелтори зобов’язані подавати для ознайомлення клієнту на його прохання.

Думається, що все викладене призведе до того, що на ринку залишаться виключно грамотні і кваліфіковані спеціалісти-ріелтори. Що, звичайно, вітається…