Малометражні квартири: у тісноті, але не в образі?

На сьогоднішній день квартири значній площі (бізнес-клас) абсолютно не затребувані ринком…

Набагато більшою популярністю користується малогабаритне житло. Приміром, компанія Urban Group зводить в Хімках РК «Новосходненский» і пропонує покупцям оброблені студії площею 28-33 кв. м за 1,4 млн. рублів.

Якщо розмір початкового внеску становитиме 300 тис. рублів, то споживач має право взяти іпотеку.

Зі слів генерального директора компанії Андрія Пучкова, в даному проекті сума щомісячних виплат по іпотеці порівнянна з вартістю оренди такого житла де-небудь на околиці Москви.

Існують і безліч інших проектів з малометражним житлом. У ЖК «Эдальго» в селищі Комунарка квартира площею 30 кв. м буде коштувати 2,7 млн. рублів.

У мікрорайоні «Сакраменто» в Балашисі 32,7 кв. м обійдеться в 1,67 млн. рублів. ЖК «Молодіжне Містечко» в селищі Лісові Галявини пропонує студії розміром 21 кв. м. Зі слів експертів, дані студії одні з найдешевших на первинному ринку.

Слід зазначити, що основна частка малогабаритного житла зосереджена все-таки на вторинному ринку. Переважно це будинки епохи Радянського Союзу. Первинний ринок поки практично не містить подібних проектів.

Зведення значного числа мало-габариток передбачає додаткові витрати на спорудження стін і підведення комунікацій. Крім того, знижується рівень інсоляції приміщень з-за менших розмірів віконних прорізів і виходу вікон лише на одну сторону.

Малометражні квартири

Основний плюс житла маленькій площі – вартість, доступна більшому числу споживачів. Малогабаритні студії і однокімнатні квартири є відмінною альтернативою оренді, так як не більше 10% населення нашої країни в змозі придбати велику житлоплощу.

Залишається під сумнівом комфортабельність таких квадратних метрів і розумність їх придбання, з огляду на перспективи створення сім’ї.

Однокімнатна квартира панельного будинку площею до 40 кв. м цілком придатна для життя, а от у мало-метражке то кухня крихітних розмірів, то коридор, санвузол, кімната. До того ж з’являється проблема з паркуванням на велику кількість маленьких квартир.

На думку керівника IRN.ru Олега Репченко, масове зведення таких будинків – це шлях в нікуди, який може привести до виникнення у столиці, так званих, «гарлемів».

Жити удвох, утрьох в такій квартирі неможливо, а усамітнитися вийде лише у ванній чи туалеті. Загалом, інтерес до малогабаритної житлоплощі мають студенти, які потребують тимчасове пристанище, бізнесмени з потребою в житло для відряджень та інвестори-орендодавці, зацікавлені в максимальній прибутковості і простоті управління…