Мисливці за житлом

Наша реклама і кіно невпинно спокушають нас пляжами неземної краси, аквамариновим морем та іншими запаморочливими заходами, на тлі яких у героїв тільки й трапляється велика любов…

Важко, звичайно, встояти і не помріяти про власний бунгало на березі тепленького моря. І тут розумні доводи, які аж ніяк не завжди свідчать на користь придбання «прибережній» нерухомості, як-то швидко забуваються майбутніми покупцями.

Особливо, російськими, у яких, напевно, на генетичному рівні закладена віра в радянських постулат, який говорить «Ми народжені, щоб казку зробити бувальщиною». Тому наші співвітчизники так охоче купують будь-яку нерухомість, розташовану як можна ближче до моря.

Приблизно 60% росіян купують її для свого проживання чи відпочинку, «Оренда становить 25 відсотків, і лише 15% купують житло для подальших інвестицій, як розповів керівник російського відділення Status Home.

Більшість інвесторів спокушаються умовами іпотечного кредитування (3,5-5 відсотків у рік), тому покупці оформляють право власності на декілька об’єктів (готелі, кафе і т. д.)».

Цікаво, що пріоритет країн, найбільш привабливих для покупців, змінюється з року в рік. Ще недавно наші співвітчизники активно скуповували нерухомість в Іспанії.

Сьогодні пріоритети змістилися в Туреччину, Грецію, Італію та Францію. Правда, досить часто побажання клієнтів вступають у протиріччя з реальним життям, просто-напросто не виявляється відповідних квадратних метрів на продаж. Або перша лінія на популярних європейських курортах давним-давно забудована, а значить придбати що-небудь можливо тільки далеко від моря.

Крім того, на морському пісочку найчастіше пропонують на продаж апартаменти і таунхауси, але зовсім не вілли і бунгало. Увага! Сьогодні найбільше апартаментів виставлено на продаж в Чорногорії і Болгарії, а ось вілли для покупки більше пропонують в Італії і у Франції.

Між першою і другою…

Вартість будівель на першій лінії, як правило, на 30-50% більше тих, що стоять на значній відстані від моря. А на престижних курортах різниця в ціні деколи досягає 100%. На Англійській набережній апартаменти зі спальнею можна придбати за 300 тисяч, а в зоні пішохідної доступності апартаменти такої ж площі будуть коштувати всього 150 тисяч».

Мисливці за житлом

Найдорожчі об’єкти, за твердженням фахівця, на Лазурному березі, де їх ціна від 10 до 200 мільйонів. В Марбельї (Іспанія) аналогічні будинки оцінюються в районі 5-7 мільйонів, на узбережжях Португалії – від 1,5 до 4 мільйонів.

А в Греції, інформує нас глава компанії Pleiada International, всього за 1,2 мільйона вдасться придбати навіть віллу, побудовану на березі, так само і в Італії, але тільки за 1,8-2 мільйони. Такі високі ціни пояснюються дорожнечею землею на першій лінії.

Саме тому забудовники намагаються реалізовувати тут тільки елітні проекти, використовуючи висококласні і дорогі оздоблювальні матеріали. Радимо звернути особливу Увагу на місце розташування об’єкта, а також супутню йому інфраструктуру.

Відповідно, і вартість таких односпальних апартаментів вже в три рази вище – вона становить приблизно 150 тисяч. Звичайно, за ці ж гроші можна купити на першій лінії і двоспальні апартаменти, але для цього доведеться від’їхати на кілька кілометрів у бік, у район між Святим Власом і Эленит. Однак, там поки немає такої розвиненої інфраструктури, тому і ціни дешевші…