Найпоширеніші прийоми ріелторів

Найпоширеніші прийоми ріелторів. Ріелторський бізнес досить важкий, і передбачає масу хитрощів для полегшення роботи тих, хто займається купівлею-продажем нерухомості. Багато ріелтори успішно застосовують їх у своїй діяльності, вводячи в оману, а просто – обманюючи своїх клієнтів…

Пастка перша – найпоширеніша – розміщення в базі даних неіснуючих об’єктів. Головне завдання ріелтора – зацікавити потенційного клієнта. Після того, як той подзвонить чи приїде в агентство, ріелтор буде намагатися збити його з пантелику, заговорити і захопити іншими, вже не настільки вигідними варіантами.

Тут настає черга другий поширеною виверти – тиску: ріелтор повідомляє клієнту, що за таку ціну об’єкт з потрібними параметрами він ні за що не знайде, залишився лише один – трохи дорожче, але на нього вже багато бажаючих. Багато клієнтів дають себе вмовити, і купують нерухомість за ціною, далекою від тієї, на яку вони клюнули в оголошенні.

Третя пастка – замовчування негативних моментів, пов’язаних з об’єктом продажу. Недобросовісний ріелтор може промовчати, приміром, про те, що власник житла раніше перебувала у шлюбі, або про те, що в сім’ї є неповнолітні діти або інваліди.

І в тому, і в іншому разі угоду легко визнати незаконною через суд, при цьому покупець втратить багато часу, нервів і коштів.

Найпоширеніші прийоми ріелторів

Відомі також випадки, коли недобросовісні ріелтори спеціально обставляють все так, щоб недоліки об’єкта не були помічені потенційним покупцем або орендарем.

Наприклад, привозять його для огляду пізно ввечері, коли видимість обмежена і немає денного потоку машин. У нашій країні покупець не захищений: у разі здійснення такої угоди визнати її недійсною буде, практично, неможливо.

Нерідкі випадки, коли ріелтор вимагає грошову винагороду, хабар, від однієї, або навіть від обох сторін: за те, що не називає справжньої вартості об’єкта, або за те, що допомагає знизити (завищити) його ціну.

Буває так, що він пропонує вказати в договорі купівлі-продажу занижену вартість об’єкта, щоб заплатити меншу суму податків. Ця ситуація дуже небезпечна для продавця, так як суми, крім тієї, яка була вказана у договорі, можна і не побачити.

Щоб уникнути подібних ситуацій, бажано при купівлі-продажу або оренди об’єкта нерухомості мати справу з перевіреними агентствами, а не з приватними маклерами…