Навіщо давати завдаток в угодах з нерухомістю?

Абсолютно будь-яка угода в сфері нерухомості: оренда житла, купівлі-продажу квартири, будинку або земельної ділянки – потребує певних гарантій, що всі встановлені зобов’язання двох сторін угоди будуть повністю виконані…

Найпоширеніші гарантії – порука, застава, неустойка, завдаток. В операціях з нерухомим майном особливо популярне використання завдатку.

Що таке завдаток? Згідно з Цивільним кодексом РФ завдаток – це сума грошових коштів, яку одна сторона надає іншій в знак прямого доказу того, що встановлене угоду буде укладено, а всі його умови дотримані.

Видається завдаток безпосередньо в рахунок тих грошей, які належать укладається за договором купівлі-продажу.

Для того щоб не бути обманутим, варто оформляти умова про завдаток в письмовому вигляді.

Це буде або окрему угоду про сплату завдатку, або спеціально прописаний пункт в тексті договору купівлі-продажу.

Якщо не врахувати цей момент, то покупець цілком може втратити як гроші, так і нерухомість.

Якщо до угоди залучається третя особа, тобто посередник, то необхідно буде скласти додатковий договір на комісійні виплати, у ньому потрібно прописати суму виплат посереднику за надані послуги.

Завдаток є своєрідним захистом безпосередньо для обох сторін угоди від відмови брати участь у даній угоді. Оскільки придбання нерухомості – процес, що вимагає досить багато часу.

Теоретично, і продавець нерухомості, і покупець можуть передумати. У разі якщо була проведена виплата завдатку, то це буде гарантувати сторонам угоди незручності у зв’язку з можливою відмовою від правочину однією із сторін.

Наслідки відмови від здійснюваної операції з нерухомістю.

Насправді відмова від угоди з нерухомістю в результаті небезпечна саме для обох сторін угоди певними фінансовими неприємностями.

У разі відмови покупця від покупки або оренди нерухомості, виплачений завдаток залишається у продавця даної нерухомості. А якщо від угоди буде відмовлятися продавець, то він зобов’язаний буде виплатити покупцеві суму отриманого ним застави в подвійному розмірі.

На практиці бувають ситуації, що сторони угоди полюбовно домовилися розірвати укладайте між ними угоду, в даному випадку тоді продавець повертає покупцеві його завдаток.

Учасники угод з нерухомістю зобов’язані пам’ятати, що угода про завдаток буде дійсним тільки в тому випадку, коли був укладений договір, безпосередньо в рахунок якого і був внесений даний завдаток.

завдаток в угодах з нерухомістю

Які ж договору на нерухомість підлягають обов’язковій державній реєстрації?

У дійсності право власності на нерухоме майно має реєструватися завжди, але договору на нерухомість реєструються лише в певних випадках.

Підлягають обов’язковій державній реєстрації такі договори:

– дарування нерухомості;
– купівлі-продажу житлових приміщень;
– ренти та договору довічного утримання;
– участь у пайовому будівництві нерухомості;
– оренди будівель, земельних ділянок строком не менше року;
– міни будинків, житлових квартир, часток і часток у праві наявної спільної власності на них.

Договір вважається укладеним у випадку, якщо він був підписаний учасниками даної угоди. Іноді в договорі вказується також конкретний термін вступу його в силу…