Не купуйте житло, яке перебувало у продавця менше півроку!

Купівля житла, безумовно, дуже серйозний захід. І справа навіть не в грошах, а в тому, щоб не попастися в лапи» до шахраїв…

Не секрет, що кримінальний житловий бізнес в країні щосили «процвітає», т. к. «на кону стоять величезні гроші і цей бізнес приносить чималі бариші. Займатися квартирними аферами і житловим шахрайством, звичайно, легше, ніж, наприклад, грабувати банки.

Але ще невідомо, що прибутковіше! До того ж і народ у нас, як юридично неграмотний, так і надто довірливий. Більше того, надто ласий на дешевизну. При таких реаліях, «гріх не займатися злочинним житловим бізнесом.

Однак зауважимо, що найбільш небезпечно і ризиковано купувати житло, яке перебувало у продавця у власності менше шести місяців. Чому? По-перше, потенційного покупця, неодмінно, має насторожити той факт, що людина, сам купив півроку тому житло, тепер його продає.

Або з житлом щось не так, або продавець хоче «навариться», чи тут діє квартирний аферист? Звичайно, продавець «не розкриє всі свої карти». Тому покупцеві, якщо він бажає придбати саме це житло, доведеться на всі питання знайти відповіді.

Не купуйте житло

Це важко і складно, але, повірте, іншого виходу немає. Доцільніше, мабуть, все-таки повернутися і піти. По-друге, в даному випадку власник може продавати житло, яке отримав у спадок. Тут нічого надприродного немає, т. к. успадковане житло йому не потрібно, от і вирішив, типу, продати.

Тим не менш, потенційних покупців, які зважилися на покупку, можуть підстерігати тут «підводні камені». Справа в тому, що з успадкованим житлом краще взагалі не зв’язуватися. Наприклад, як покупець зможе перевірити, а чи всі спадкоємці отримали свої законні частки у даному житловому приміщенні?

Чи всі спадкові правовідносини припинилися? Питання не пусте, а, навпаки, життєво важливий. Після оформлення угоди купівлі-продажу будь незадоволений спадкоємець через суд вправі оскаржити вчинений правочин. Суди, довго не мудруючи, тут же визнають угоду нікчемною, з усіма витікаючими звідси наслідками.

І все, як кажуть, «повернеться на круги своя». Лише з грошима, які сплатив покупець за житло, можуть виникнути проблеми. Вони до нього навряд чи скоро повернуться. Виходить, навіщо даремно ризикувати…