Нерухомість Німеччини: купівля та оренда

Німеччина належить до країн, де ринок житла вважається безпечним, так як процес покупки житла чітко визначений…

Вибраний об’єкт резервується за покупцем до тих пір, поки готуються документи для укладення угоди. Цим займається нотаріус, а покупець за цей час повинен відкрити рахунок в німецькому банку і покласти на нього суму, необхідну для здійснення покупки.

Потім, у присутності нотаріуса, договір підписується, а покупець переводить гроші на рахунок нотаріуса для подальшого переказу продавцю, або відразу на рахунок продавця. При цьому покупець повинен знати, що всі умови угоди повинні бути зазначені в договорі, а переказ грошей здійснюється тільки після письмового вказівки нотаріуса.

Використання того чи іншого рахунки для переказу грошей обумовлюється сторонами заздалегідь, так само, як і внесення частини суми перед підписанням договору.

Звертаючись до ріелтора в Німеччині, важливо мати на увазі, що у нього обов’язково повинна бути ліцензія, а будь-які операції, що проводяться без присутності нотаріуса, вважаються незаконними.

Які ж комісійні збори передбачаються при укладанні угод з нерухомістю в Німеччині? По-перше, комісія агенту, яка становить до 6% від вартості нерухомості, потім оплата послуг нотаріуса (до 3% від вартості), а також податок на перехід права власності (у Берліні та Гамбурзі – 4,5%, у всіх інших містах – 3,5%).

Нерухомість Німеччини

В результаті набирається сума, що складає близько 13% від вартості об’єкта нерухомості. Якщо ж ви приїжджаєте в Німеччину на нетривалий час і не плануєте покупку житла, вас більше буде цікавити питання оренди.

До речі, питання оренди в Німеччині визначені у Федеральному законі, що діє на всій території країни. Договір оренди може бути укладений на будь-який термін, а розірваний або за взаємною домовленістю сторін, або, якщо це відбувається в односторонньому порядку з боку орендодавця, то за його заявою, у судовому порядку.

Оренда квартири в Німеччині дорожче, ніж у Москві. І, хоча, розмір орендної плати не фіксований, але він не може перевищувати більш ніж у 5 разів розмір, зазначений в таблиці індексів квартирних плат, який публікується в кожному місті.

Орендар житла повинен буде заплатити комісію, яка становить дві, а іноді три, орендних плати, ще три орендних плати залишаються власнику в заставу і зберігаються на його рахунку, але відсотки за вкладом належать орендарю.

Крім комунальних і операційних платежів, орендар повинен сплачувати щорічний поземельний податок до 1,5% від кадастрової вартості об’єкта, і страховку за житло…