Нерухомість в Австралії

Білі пляжі, кенгуру і океанська хвиля – що може бути краще? Особливо, коли чудова природа злита з прекрасною інфраструктурою і стабільною економікою…

Поки ринки нерухомості багатьох країн тремтіли і обвалювалися, Австралія рахувала гроші від виросла в ціні нерухомості. В епоху фінансової кризи тут житло стало дорожче на 12%.

Це притому, що австралійські банки збільшили обсяг видаваних іпотечних кредитів під фантастичний, за російськими мірками, відсоток – 3% річних.

А уряд Австралії дає субсидії кожному, купує житло в країні в перший раз!

Цікавою особливістю ринку нерухомості в Австралії є той факт, що житло купують переважно іноземці, так як самим австралійцям купівля житла, як правило, не по кишені.

Як і в Росії, в Австралії існує проблема помітного розриву між цінами на будинки і квартири та фінансовими можливостями громадян.

Наприклад, середній будинок у Мельбурні або Сіднеї коштує приблизно 600-700 тисяч американських доларів, що приблизно в 6-7 разів більше середньорічного доходу австралійської сім’ї.

Основні покупці австралійської нерухомості приїжджають з Англії, Японії, Південної Кореї і Китаю. Останнім часом помітно зростає активність російського інвестора.

Росіяни активно вкладають гроші в житлову та ділову нерухомість в Сіднеї, Мельбурні, Перті. Але найбільшим попитом користується Золоте узбережжя (Golden Coast), тут розташовуються багатокілометрові пляжі, дорогі готелі та розважальні центри.

Нерухомість в Австралії

Нерухомість тут постійно зростає в ціні, що вигідно для тих, хто купує з метою подальшого перепродажу або здачі в оренду.

На Золотому узбережжі новий будинок площею до 500 кв. м з басейном коштує близько 2,5 млн. американських доларів, а квартира в 70 кв. м – 360 тис. доларів.

Фахівці стверджують, що в Австралії буде спостерігатися подальше зростання цін на елітне комерційне житло, але ціни на квартири та міські будинки для середнього класу впадуть на 5-10%, що буде пов’язано з бажанням залучити до купівлі власних громадян і зменшити відсоток іноземних покупців.

Кожному, яка купує нерухомість в Австралії, необхідно пам’ятати, що Австралія досить нестабільна в природному відношенні. У місцях, де нерухомість найбільш дорога і перспективна, часто бувають шторми, цунамі, затяжні зливи. Змиваються будинку, сповзає берега, знищуються комунікації.

В Австралії існує навіть особливий податок «на стихію», який стягується з кожного, чий дохід перевищує 50 тисяч доларів в рік. Гроші, отримані з цього податку, йдуть на подальше відновлення зруйнованих районів…