Нерухомість в Хорватії

Марина Некрасова («БЕСТ-Нерухомість на проспекті Миру») пояснює, нерухомість для житла або для комерційних цілей купується громадянами Росії виключно на компанію з Хорватії (засновником може бути і громадянин РФ і юридична особа зареєстроване на території РФ)…

Також на компанію, яка зареєстрована в іншій державі, з якою Хорватія уклала угоду про взаємності (реципроцитет).

Це означає, що спочатку потенційний покупець повинен зареєструвати себе як юридична особа в Хорватії.

Станіслав Зінгель (Gordon Rock) додає, реєстрація потребує статутний капітал у розмірі 3000 євро, а так само один день на підписання документації, вся інша робота виконується юристом за дорученням (відкрити рахунок, сплатити мито, зареєструвати компанію і т. д.), ціна послуг юриста складе 3000 євро.

Потім слід попереднє укладення контракту купівлі-продажу. Контракт містить спосіб і умови оплати. Підписання контракту передбачає виплату 5-10% ціни нерухомості – ця сума резервується за покупцем.

Наступним етапом буде підписання головного договору купівлі-продажу та виплата решти суми коштів за нерухомість.

Потім договір передається в Земельний відділ муніципального суду для того, щоб зареєструвати права на власність. Не дивлячись на те, що цей процес доведений до автоматизму, деякі випадки можуть потребувати значно часу (близько року).

Хоча, Ганна Левітова (компанія EVANS) зазначає, що теоретично є ймовірність придбати нерухомість на фіз. особу, але це потребує отримання дозволу від держави (заява може бути розглянута за півтора, два роки), але так чи інакше доведеться платити за купівлю житла з рахунку компанії зареєстрованої в Хорватії.

Ще одним важливим моментом, який потрібно враховувати покупцеві – є той факт, що орендар не має права користуватися власною квартирою у тому випадку, якщо він буде здавати її в оренду.

Олена Юргенева (Knight Frank) пояснює, оренда може бути укладена виключно на 1 рік і не дає можливості проводити відпустку протягом декількох місяців за рік, використовуючи для цього квартира або будинок. Хоча це правило діє тільки в Загребі та інших містах центральної частини Хорватії не діє. Це правило не поширюється так і на міста біля моря.

Так само як і в інших європейських країнах, придбання житла стає першою сходинкою до отримання ВНЖ і надалі – отримання громадянства. Однак з початку власники нерухомості зможуть знаходиться у своїх володіннях на основі загальних правил. Для громадян РФ буде надано в’їзд без візи на період 90 днів у кожному півріччі. За рік це 180 днів.

Нерухомість в Хорватії

Проте, незважаючи на особливості правил при купівлі, експертами відзначається зростання інтересу серед російських громадян до ринку нерухомості в Хорватії. Це підтверджує і той факт, що Хорватія з кожним роком все більше і більше розширює свою присутність на виставкових комплексах в Москві.

Це відноситься і до первинного і вторинного житла. Російські покупці найбільше цінують нерухомість, яка розташована на мальовничому півострові Істрія, що знаходиться відносно близько до Італії та Австрії. Наталія Завалішина (ген.директор «МІЕЛЬ Distant Property Management») каже що там добре налагоджене транспортне сполучення.

Отсуда просто добиратися до будь-якого міста Європи. Олена Юргенева (Knight Frank) додала що в найближчому майбутньому Істрія поповниться п’ятьма міжнародними гольф-курортами, а це позитивно вплине на орендний ринок нерухомості. Хорватія стане цілодобовим курортом.

Середня і Південна Далмація, на думку Станіслава Зінгеля (Gordon Rock) знаходиться в числі місць з пріоритетом – низькі ціни, затишні села і протяжна берегова лінія. У таких місцях є найкраще співвідношення ціни та якості. Експерт також зазначає як перспективні – місто Задар, Трогір, Чиово, острова Хвар, Брач, без уваги не залишиться півострів Пельешац, а особливо р. Дубровник…