Нерухомість Великобританії

Великобританія є високорозвиненою індустріальною країною, яка входить в першу п’ятірку найбільш розвинених держав світу…

Однією з характерних особливостей цієї країни є переважання вільного приватного підприємництва. Приватний сектор тут забезпечує понад 75% всіх робочих місць. Британський уряд нацелило свою політику на створення сприятливого середовища для розвитку приватного бізнесу.

Але при підвищенні життєвого рівня населення, в цілому, в країні спостерігається помітна поляризація доходів. За даними статистики, 54% національного багатства володіють лише 10% населення.

При виборі країни для купівлі нерухомості є сенс придивитися саме до нерухомості у Великобританії, так як англійська нерухомість з давніх пір має репутацію одного з найбільш ліквідних активів.

Найбільшою популярністю користуються вкладення в нерухомість, що знаходиться на початковому етапі будівництва. Ці вкладення дозволяють отримувати прибуток, що росте разом зі споруджуваним будинком. Згодом вони також продовжують збільшуватися завдяки стабільному зростанню цін на нерухомість.

Середня вартість житла в Англії варіюється від 60 000 фунтів до декількох мільйонів. Найпрестижнішою і дорогою нерухомістю вважаються будинку на південно-сході країни. Нерухомість за доступними цінами можна придбати на північно-заході і в Шотландії.

Нерухомість Великобританії

Що стосується придбання нерухомості іноземними громадянами, то тут британське законодавство не ставить будь-яких обмежень. Нерухома власність у Великобританії може бути придбана, як вільне володіння, так і на правах оренди.

Статус «вільного володіння» застосовується лише до будинків, і означає, що земля і будівлі на ній належать власнику безроздільно. Статус володіння на правах оренди може застосовуватися абсолютно до всіх видів житла, і передбачає, що тільки квартира, а не земля, що є предметом продажу.

Ще одним уточненням є те, що факт купівлі нерухомості не дає її власникам права на проживання у країні або на які-небудь привілеї з боку британського імміграційного законодавства. Хоча власникам нерухомості і членам їх сім’ї дещо легше видають багаторазові візи на 2 роки і більше.

Право на постійне проживання у Великобританії можна отримати після проживання в шлюбі з громадянином країни протягом 2 років, або в якості підприємця, спеціаліста або творчого діяча – протягом 5 років…