Невже, податок на нерухомість реально запровадити вже у 2013 році?

Держава, наполягає на тому, щоб єдиний податок на нерухомість був введений вже в 2013-му році. Але, чи це реально? По-перше, введення податку на нерухомість це вам не баран чхнув»…

До введення самого податку належить виконати колосальний обсяг підготовчої роботи. На думку більшості експертів на це буде потрібно мінімум шість років. Щоб податок «заробив» так, як задумав держава, потрібно створити в масштабах всієї країни якийсь реєстр нерухомості, а також повинен бути єдиний кадастр, причому, окремо за житлової нерухомості, і окремо по нежитловий.

податок на нерухомість

Повірте, за півтора роки, що залишилися, цього зробити неможливо. По-друге, найважче це провести оцінку наявної нерухомості. Досі ще навіть не визначено, хто конкретно буде оцінювати і який механізм самої оцінки.

Чутки ходять різні, але це всього лише чутки. По-третє, передбачається створити відповідний державно-інформаційний ресурс, у якому будуть зібрані відомості про адреси і земельних ділянок, житлових об’єктів та об’єктів капітального будівництва.

Більше того, із зазначенням власників. Не секрет, щоб вказати, наприклад, конкретних власників нерухомості, треба спочатку їх встановити і визначити. А це не так-то й просто! По-четверте, всі заходи тісно взаємопов’язані. І невідомо з чого почати?

Наприклад, без реєстру адрес не можна приступити до створення кадастру нерухомості, в якому обов’язково мають бути відомості про власників, і про вартості нерухомості. Зауважимо, що реєстр адрес ще потрібно «набити» в Інтернет. Задумка в тому, щоб кожен бажаючий мав можливість при необхідності користуватися цим реєстром.

Мова йде, як про фізичних і юридичних осіб, так і про органи місцевої та державної влади. Чиновники на місцях повинні передати всю необхідну інформацію «наверх» і, якщо десь стався зрив, то все піде нанівець…