Новини на ринку новобудов або держава встає на захист пайовиків

Не секрет, що останнім часом довіра населення до пайової участі у будівництві багатоквартирних житлових будинків впала «нижче плінтуса»…

Від чого страждають і будівельники, і житлове будівництво в цілому. А про вирішення житлової проблеми в країні і говорити нічого. З метою виправити ситуацію і відродити впало довіру, держава має намір зробити деякі рухи в напрямку захисту пайовиків.

Мова йде про новому законопроекті, який в Державній Думі повинен днями пройти друге читання. Даний законопроект передбачає внесення ряду поправок в чинний закон «Про неспроможності (банкрутство)».

Безсумнівно, поправки будуть стосуватися виключно забудовників і девелоперів, що займаються житловим будівництвом, т. к. вносяться деякі особливості в питаннях їх банкрутства. У зв’язку з чим, хочеться зупинитися на найбільш цікавих моментах зазначеного законопроекту.

Новини на ринку новобудов

По-ознаки вагітності і пропонх, зауважимо, що законопроект вже пройшов необхідні узгодження і в уряді, і в адміністрації Президента, і в Арбітражному суді. Так що, «процес пішов». Важливо те, що законопроект передбачає переважне право пайовиків на погашення їх вимог.

Отже, при банкрутство забудовників в першу чергу буде погашатися заборгованість перед пайовиками, а тільки потім інші борги. Причому, незалежно від форм, укладених договорів: договору про пайову участь, договору купівлі-продажу, попередні договори, договори внесення грошових коштів в ЖБК і т. д. і т. п.

По-друге, як бачите, під дію цього законопроекту підпадають виключно всі громадяни, які внесли гроші на стадії будівництва житлового об’єкта. Держава не робить відмінностей між громадянами, а визначальним моментом тут є сам факт залучення забудовником коштів громадян.

Таким чином, передбачається створити певний механізм, що дозволяє захистити права та інтереси наших співгромадян, які вклали свої гроші в будівництво житла. Безумовно, у разі незавершення будівництва та неотримання пайовиками житла.

Більш того, незадоволені пайовики будуть правомочні «запустити» саму процедуру банкрутства недобросовісних забудовників, зі всіма витікаючими звідси наслідками…