Обмін квартири

Обмін квартири – досить клопіткий і складний процес. Основна проблема в тому, щоб знайти квартиру, яка влаштує вас і людину, яку влаштує ваша нерухомість…

А це завдання деколи далеко не проста, зростаюча кількість об’єктів ще більше ускладнюють ситуацію. К правило, в обміні беруть участь приватизовані квартири, тому сам процес обміну ідентичний процесу купівлі-продажу.

Коли «партнер» по угоді знайдений і всі умови відповідають вашим очікуванням, пора переходити до оформлення документації. Радимо поставитися до цього як можна уважніше.

Обмін квартири

В стандартний пакет документів входять: документи, що встановлюють право власності (договори передачі, міни, свідоцтво про державну реєстрацію прав, свідоцтво про право на спадщину тощо), кадастровий паспорт приміщення (видається районним БТІ), «Єдиний житловий документ», паспорти учасників правочину, свідоцтва про шлюб або розірвання.

Якщо ваша квартира була придбана в шлюбі, потрібна згода колишнього чоловіка. Якщо в угоді беруть участь неповнолітні – розпорядження місцевих органів влади. Це загальний список, який у кожному конкретному випадку може поповнюватися і бути змінені.

Ще одна проблема угоди обміну – знайти ідентичні по площі, ціною та іншими параметрами квартири. У зв’язку з цим, часто доводиться звертатися до механізму доплати.

Розрахунок її проводиться у відповідності з ринковими цінами, але, потрібно пам’ятати, що обмін будується і на ініціативою самих учасників. Особисті контакти та дипломатія допоможуть вам досягти компромісу і здійснити операцію…