Обмін житлом або не все так просто, як здається!

Як відомо, поліпшити свої житлові умови можна і шляхом обміну наявного житла на інше, більш упорядковане і більшою площею…

Коротше, обміняв, і немає житлової проблеми. Більш того, не треба мучитися купувати «кота в мішку».

Обмін жилими приміщеннями здійснюється на основі відповідного договору міни. У зв’язку з чим, хотілося б зупинитися на найцікавіших моментах договору міни.

По-перше, договір міни полягає обмінюються між сторонами у простій письмовій формі.

Обидві сторони повинні діяти виключно добровільно, т. к. примушування до укладення договору не допускається.

Природно, сторони повинні віддавати собі звіт в тому, що вони роблять, розуміти те, що відбувається реально уявляти наслідки скоєного. До речі, договір міни регулюється і чинним цивільним законодавством (див. статті 161, 421, 567-571 ГК РФ).

Бажано, перед укладанням договору ознайомитись із зазначеними статтями, як одній, так і іншій стороні.

Обмін житлом

По-друге, договір міни укладають виключно власники житлових приміщень. До договору, як його невід’ємної частини, додаються кадастрові паспорти та експлікації на обидва житлових приміщення.

У самому тексті договору міни докладно викладаються підстави, завдяки яким сторони придбали у власність своє житло.

По-третє, в обов’язковому порядку зазначається вартість кожної з обмінюваних жилих приміщень і має місце доплата при обміні.

Якщо доплата є, то потрібно зазначити її розмір. Це важливий момент, особливо, коли доведеться відстоювати свої інтереси в суді. Непогано і спеціально обумовити, яке конкретно майно залишається при обміні, як одним, так і іншим власником житла.

Наприклад, один залишає імпортне встановлене сантехнічне обладнання, іншого дорогу кухонну плиту і т. д. і т. п.

І, нарешті, по-четверте, доцільно вказати, що і в тій, і в іншій житловій квартирі відсутні які-небудь зареєстровані особи.

Іншими словами, зробити застереження, що на момент підписання договору міни в житлових приміщеннях ніхто не прописаний. Це дозволить уникнути в подальшому зайвих клопотів і нервувань…