Очікується зниження цін на нерухомість?

Переважна більшість росіян хочуть мати своє власне житло. З цієї причини обговорення цін на нерухомість не обходиться без емоцій…

Тим не менш, найбільше факторів складаються на користь падіння цін на нерухомість. Скорочення припливу грошей на ринок нерухомості змусить ціни на житло знижуватимуться.

Розвиток ринку нерухомості стало можливим завдяки низькій ставці іпотечного кредитування.

Без дешевих кредитів ринок нерухомості буде розвиватися набагато повільніше. Кінець 2010 року приніс охолодження на ринку іпотечного кредитування.

Банки стали давати набагато менше кредитів. Це є продовженням тенденції, що спостерігається протягом тривалого часу.

Період дешевих грошей стає історією. Нинішні тенденції, які спостерігаються на ринку іпотечного кредитування, будуть продовжуватися, а в довгостроковій перспективі будуть посилюватися.

Витрати на будівництво житла в останні роки збільшилися і залишаються високими. Попит на будівельні послуги в основному стимулюється підготовкою до Олімпіади.

зниження цін на нерухомість

Протягом останніх років попит на нерухомість залишається стабільним. Між тим, кількість нового житла продовжує збільшуватися. Стимулом для забудовників є як і раніше висока віддача від інвестицій.

Тим не менш, майбутній зростання процентних ставок може істотно змінити ситуацію. З одного боку, попит падає, змушуючи забудовників ще більше знижувати ціни. З іншого боку, обслуговування банківської заборгованості буде рости, збільшуючи, таким чином, витрати.

Виходить, що основний стимул для початку нового будівництва, яким є висока рентабельність інвестицій, може втратити свій сенс. Падіння цін на нерухомість буде мати багато серйозних наслідків.

Занадто низькі ціни не можуть покрити витрати на будівництво об’єктів нерухомості. У цій ситуації забудовники будуть змушені продавати майно собі в збиток. Збільшення частки проблемних кредитів буде генерувати збитки для банків.

Крім того, банки будуть сприяти подальшому посиленню політики іпотечного кредитування.

Потенційні покупці нерухомості, для яких ціна має велике значення, повинні утриматися від покупки житла в найближчий час. Досвід західних країн показує, що зниження цін на житло неминуче…