Офіси в Києві: ціни ростуть, будівництво знижується

Ситуація на ринку комерційної нерухомості в Києві в першій половині 2010 році окреслила тенденції, які за оцінками фахівців збережуться до кінця року і на перше півріччя 2011-го…

Незважаючи на кризу, ціни на офісні приміщення в Києві залишилися на досить високому рівні. Так за даними, опублікованими світової консалтингової компанії Colliers International комерційна нерухомість в Києві коштує дорожче, ніж у Нью-Йорку.

Навіть не знаю чим це пояснити, адже впевнено сказати що в Нью-Йорку рівень життя нижче ніж у Києві, аж ніяк не можна.

Компанія склала рейтинг міст з найдорожчою нерухомістю. Київ опинився на 35 м місці в світі, обігнавши за цінами офіси Риму і Ділового району Манхеттена. На першому місці розташувався Гонконг, серед європейських міст лідирує Лондон.

Це притому, що ціна на оренду офісів у Києві за минулий рік значно впала. Правда така тенденція спостерігалася у всьому світі. За 2009 рік ціни на комерційну нерухомість впали на 40%.

Середня ціна у великих містах по всьому світу, на даний момент, становить 30 дол. за кв. м. В Києві максимальна ціна 2010 року – це 44,6 дол.

Що характерно зростає попит на дорогі офіси. Комерційна нерухомість в Києві класу «А», до середини 2010 року, стала затребуваною на 10% більше відносно початку року.

Тоді як, на офіси нижчих класів попит виріс не більш ніж на 5 %. Щоправда, більша частина угод – близько 2/3 від загальної кількості – полягає в нижчому ціновому діапазоні. Дані засновані на кількості не зайнятих офісів у столиці України.

Офіси в Києві

Зниження обсягів будівництва в нинішньому році вплинуло і на зростання обсягу зайнятих офісів, і на зростання ставок оренди офісних приміщень. Кількість побудованих офісів у нинішньому році в два рази менше кількості офісних приміщень, зданих в експлуатацію за такий же період минулого року.

Зараз загальна площа комерційної нерухомості у Києві, за даними аналітиків ринку, складає 1,1 – 1,2 млн. кв. м. Поки що цього досить для більш-менш активного ринку. Експерти також зазначають, що вже є попередні домовленості з капіталовкладень у нові офісні будівлі.

І якщо ситуація в країні буде стабільною і активність на ринку комерційної нерухомості буде зростати, то в Києві вже у другому півріччі 2011 відновиться зростання будівництва офісних будівель.

Це можна пояснити тим, що інвестори вважали вигідним інвестувати свої капітали саме в будівництво офісів, так це збереже їхні заощадження набагато краще, ніж будь-який банк.

Що стосується цінових ставок на оренду офісних приміщень, то вони будуть рости невисокими темпами. Щодо інших міст світу, Київ, за цінами, залишиться на тому ж місці і 2011 році…