Огляд ситуації на ринку офісної нерухомості в Москві

Зростання економіки, який продовжує свій активний розвиток останнім часом, сприяє створенню і розвитку бізнесу, завдяки чому починає свій активний розвиток офісна нерухомість в Москві…

На сьогоднішній день на ринку комерційної нерухомості всі умови продиктовані продавцем, так як існує певний дефіцит будівельних площ.

В останній час в РФ існує безліч іноземних компаній, які є користувачами офісних приміщень.

Орендарі готові платити більше однієї тисячі доларів за квадратний метр офісної площі, адже хороший офіс у престижному районі може розповісти багато про компанії.

Бізнес-центри, які ще тільки будуються, розкуповуються ще до закінчення будівництва, однак стає неможливим будівництво будівель у центрі столиці, так як органами влади це було заборонено.

За минулий час кількість пропозицій на ринку офісної нерухомості досягла шести мільйонів метрів квадратних.

Велика частина цих пропозицій представлена реконструйованими об’єктами, частка яких становить до 70% від всього обсягу офісної нерухомості.

Сюди можна включити такі бізнес-центри, як «Світогляд» або «Лефорт». У проекті знаходяться об’єкти «Пекін», «Мінськ» та інші.

Серед усіх об’єктів будівництва, які знаходяться ще в проекті, велика кількість офісів класу А, які налічують близько 4,5 мільйонів метрів квадратних площі.

Серед великих офісних об’єктів велику кількість розташовується в «Москвасіті».

офісна нерухомість в Москві

Стосовно місця розташування великих офісів, великою популярністю користується центр Москви, потім південно-захід, захід і північний захід. Найменшим попитом користується район Любліно, Мар’їно та інші.

Всі офісні об’єкти поділяють на кілька типів: А, В і В+. Інвестори воліють більше офіси найвищого класу, але вартість оренди при переході з класу А в У не буде особливо відрізнятися.

Останнім часом зі всього ринку офісної нерухомості 75% припадає на оренду приміщень, решта відсоток – на продаж.

Іноземні інвестори вибирають офіси класу А, російські – класу, однак, введення в експлуатацію приміщень класу Вплюс, значно згладжує різницю між перевагами інвесторів.

Доходи від інвестування в офісну нерухомість столиці становить до 12% річних, а деякі об’єкти приносять дохід значно більший. Залежить це від зростання цін на нерухомість і цін на оренду, браком хороших приміщень.

Ціни на будівництво і на оренду залежать від типу офісного приміщення: для класу А – до 2 тисяч за метр квадратний, для класу В – до півтори тисячі за квадрат…