Оренда офісу

У будь-якої з фірм, абсолютно незалежно від її розмірів та виду діяльності, зазвичай завжди є своє офісне приміщення. А ось тим, хто тільки починає прокладати свої кроки в бізнесі і хоче відкрити власну фірму, навряд чи, придбання навіть самого маленького офісу виявиться по кишені, а це означає, що, так чи інакше, постане питання, звичайно, про його оренду…

Пошук офісу зазвичай здійснюють через знайомих, друзів, газетні оголошення або Інтернет, а іноді і просять допомоги у агентств нерухомості.

Вимоги, які ви пред’являєте до свого майбутнього офісу, можуть бути абсолютно різними, і багато в чому вони визначаються типом фірми.

Тому, звичайно, не існує і не може існувати ніяких універсальних інструкцій щодо вибору офісу.

Будь-яке рішення доведеться приймати тільки самостійно, орієнтуючись на специфіку своєї фірми і свої плани.

Мабуть, завжди починають з розташування офісу. Але ось одним фірмам вигідніше, щоб той знаходився поруч з яким-небудь складом продуктів чи товарів, а от іншим буде важливо, щоб їх офіс як можна легше знаходили і пізнали їх відвідувачі, ну, а для третіх будуть мати величезне значення солідність самої будівлі та його наближеність до центру міста.

Дуже часто під офіси відводять навіть нежитлові приміщення, які знаходяться в багатоквартирних будинках, дитячих садках, або навіть підприємствах і заводах.

Оренда офісу

Але такий варіант більше підійде лише невеликим фірмам. Для більш великих компаній буде доречніше орендувати для себе окрему будівлю.

Дуже важливим чинником є і вартість оренди. Тут слід проконсультуватися з фахівцями, а також переконатися в тому, що дана ціна не завищена і відповідає орендованого офісу.

Коли ж ви визначитеся з самим офісом, можливо, виникне необхідність зробити в ньому ремонт. Тоді слід заздалегідь узгодити кошторис із господарем приміщення, а також домовитися, які витрати він готовий прийняти в рахунок орендної плати.

Перед підписанням договору слід уважно вивчити всі наявні документи на дане нежитлове приміщення обов’язково перевірити законність права власника.

Обов’язково потрібно обговорити такі формальності як включеність в орендну ставку щомісячних витрат на охорону та електроенергію, комунальні послуги і телефон.

Вибираючи офіс для своєї фірми, вам слід відповідально підійти до всіх нюансів цієї справи, а також приділити йому цього питання достатньо часу. Адже саме офіс іноді визначає подальші успіхи фірми…