Оцінка вартості нерухомості

Якщо ви вирішили продати свою квартиру, вам, перш за все, потрібно її оцінити, дізнатися про її реальну вартість…

Звичайно, ви маєте право звернутися до ріелтора, подивитися вартість аналогічних квартир в Інтернеті або просто порадитися з друзями та знайомими.

Але, щоб дізнатися об’єктивну вартість, слід звертатися в спеціальні оціночні організації, які діють відповідно до закону «Про оціночну діяльність в РФ».

Оцінювач, якщо це організація, обов’язково повинен бути зареєстрований у відповідних органах та мати ліцензію.

В цій організації повинен працювати, як мінімум, один співробітник на постійній основі, що має документ про відповідну освіту.

У разі, якщо покупець буде купувати вашу квартиру за іпотечним кредитом, тим більше, повинна бути проведена законна офіційна оцінка.

Якщо ви вкажете завищену вартість нерухомості, можливо, банку доведеться знову її реалізовувати, з’ясується реальна ціна, і будь-яка перевірка це виявить.

Із зазначенням заниженої ціни теж є певні складності: ви, продавши квартиру, отримуєте на свій рахунок кошти, які розцінюються, як ваш дохід, і, отже, ви зобов’язані будете сплатити з них податок.

Оцінка вартості

Податкова інспекція відразу ж помітить, що в договорі вказана занижена ціна, і стане підозрювати вас у приховуванні частини доходу.

На оцінювача закон теж накладає деякі обмеження. Оцінювач не може сам замовляти оцінку і бути зацікавленим в її результаті. Законом визначено, що підсумкова сума оцінки не впливає на вартість послуг оцінювача.

В інтересах замовника буде страхування відповідальності оцінювача, це робиться на випадок, якщо оцінювач, якимось чином, при оцінці нерухомості заподіє замовнику шкоду. Тоді сума його страховки і буде спрямована на відшкодування цієї шкоди.

Оцінювач має право просити замовника, або інших осіб, надати всю потрібну йому для оцінки, інформацію. Також він може залучати в процес оцінки інших, потрібних йому фахівців, уклавши з ними договір.

Продавець укладає договір, крім покупця, ще й з оцінювачем.

У договорі повинні зазначатися: причина його укладення, вид предмета оцінки, яка вартість визначатиметься ринкова, відновлювальна або інша, скільки коштуватимуть послуги оцінювача, його ліцензійні дані і страхові дані відповідальності оцінювача…