Пару слів про самому понятті земельну ділянку

Найцікавіше полягало в тому, що навіть Земельний кодекс Російської Федерації не в повній мірі розкривав поняття «земельної ділянки»…

І лише з прийняттям ФЗ-141 від 22 липня 2008 року в Земельний кодекс додатково була внесена спеціальна глава під назвою «Земельні ділянки». Таким чином, більш-менш над «і» були розставлені всі крапки. І так, що ж називається «земельною ділянкою»?

Земельна ділянка – це певна частина земної поверхні, що має певні межі. Що стосується меж, то вони встановлюються відповідно до чинного федеральним законодавством. Що ж є характерним для земельних ділянок?

земельна ділянка

По-перше, земельні ділянки можуть утворюватися при розділі іншого якого-небудь ділянки. Або при об’єднанні декількох ділянок, або шляхом виділення з іншої ділянки, або при перерозподілі ділянок.

До речі, окремі дільниці утворюються і з земель, які перебувають у федеральної чи муніципальної власності. По-друге, кожна земельна ділянка має свій статус, цільове призначення та дозволене використання.

Використовувати земельну ділянку не за призначенням категорично забороняється. Наприклад, земельні ділянки надаються садівничих, городницьких або дачним об’єднанням громадян. Ці об’єднання, як правило, повинні бути суто некомерційними.

По-третє, земельні ділянки відрізняються один від одного своїми розмірами. Для ведення селянського (фермерського) господарства надаються ділянки площею близько двох гектарів, а для садівництва або дачного будівництва лише по шість соток. Під городи виділяються ділянки розміром всього чотири сотки. Мова йде, безумовно, про мінімальних розмірах.

І, нарешті, по-четверте, земельні ділянки це об’єкти нерухомості, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Отже, всі земельні правовідносини регулюються цивільним законодавством…