Перепланування в квартирі

Тим, хто замислюється про проведення перепланування в квартирі, не зайвим буде дізнатися юридичну сторону цього питання, тобто порядок перебудови приміщення у житловому будинку…

Згідно із законом не можна без відома Житлової інспекції, Міжвідомчої комісії та Жеку поміняти електроплиту на газову, перенести газові, сантехнічні і нагрівальні прилади.

Забороняється таємне улаштування нових і переобладнання існуючих санвузлів, прокладка нових або заміна старих електромереж для встановлення душових кабін, пральних машин нового покоління та інших побутових приладів підвищеної потужності.

Також заборонено перенесення і розбирання перегородок, дверей, поділ великої кімнати на маленькі та об’єднання кількох квартир.

Необхідно отримання дозволу на улаштування додаткових санвузлів і кухонь, для розширення житлового простору за рахунок темних кімнат і коридорів. Не можна об’єднувати кімнати.

Зазвичай ремонтні роботи складаються з чотирьох етапів:

– складання проектувальниками та інженерами технічного висновку стану приміщення на підставі обстеження та проведення технічних розрахунків;

– складання проекту перепланування та його узгодження у відповідних наглядових організаціях;

– проведення ремонтних робіт згідно отриманому
вирішенню;

Перепланування в квартирі

– внесення в БТІ та реєстраційну палату нових відомостей.

Істотний момент: вся відповідальність за прийняті санітарно-технічні, конструкторські рішення і виконані розрахунки лягає на проектну організацію.

Проектна документація складається з плану поверху на копії плану БТІ, де вказані передбачувані до зносу і встановлюються перегородки, місць пробиття у внутрішніх стінках отворів; конструктивних вузлів і деталей; рішення по інженерному внутрішнього обладнання; технічного висновку несучої здатності конструкцій; укладання функціонування внутрішніх інженерних систем.

Необхідно узгодження проекту з власником житлового будинку або балансоутримувачем, Центром Держсанепіднагляду, Управлінням з протипожежної безпеки, Управлінням архітектури та Управлінням державної житлової інспекції.

Пам’ятайте, що будь-яка самовільно вироблена, не засвідчена перепланування незаконна і може спричинити за собою все що випливають звідси наслідки…