Переваги і недоліки високих темпів будівництва

Зараз у всіх регіонах ведеться активне будівництво. Зазвичай зводяться будинки мають не менше десяти поверхів і формують густонаселені мікрорайони у містах…

Швидке зведення житлових будівель, безумовно, є позитивним явищем.

Але покупці квартир в новобудовах часто стикаються не з однією проблемою і незручностями внаслідок прискореного будівництва.

Велику складність являє собою відсутність розвиненої інфраструктури в районах.

По мірі заселення нових власників житла поле здачі об’єктів будівництва в експлуатацію виникає потреба в магазинах, лініях громадського транспорту, аптеках, лікарнях, школах, дитячих садках та ін.

Як правило, жителі нових районів всього цього позбавлені.

Поява розвиненої інфраструктури можна чекати лише через рік, а це передбачає, що весь цей час люди будуть відчувати великі незручності, живучи в прямому сенсі слова «на краю географії».

Не так гостро стоїть проблема для власників особистого автотранспорту. А тим, хто його не має, залишається тільки перенести дату в’їзду на термін, необхідний для облаштування мікрорайону.

Незважаючи на те, що здача будинку в експлуатацію відбувається з всіма підведеними комунікаціями, це зовсім не означає, що в ньому будуть вода, електрика, газ і працювати ліфти. Як правило, тільки через місяць після офіційного завершення будівництва з’являються всі блага цивілізації.

Відповідно, швидке заселення в таку квартиру неможливо. Характерна особливість швидкого будівництва – угруповання нових будинків в цілі мікрорайони. Одні з них здають раніше, інші — пізніше. Тобто поки якийсь будинок заселяють, сусідні будинки продовжують будувати.

темпів будівництва

Це означає, що новосели під вікнами будуть спостерігати (і не тільки) будівництво, яка може розтягнутися на досить довгий термін.

Ще один підводний камінь у швидкому будівництві — якість будівлі, яке не завжди прийнятне. У більшості випадків люди купують житло до початку будівництва, тому етап прийому житла у забудовника – найвідповідальніший.

Найпоширенішими недоліками є криві підлоги, стелі, стіни, усадка, яка може привести до появи тріщин в квартирі.

Саме тому для тих, кому важлива якість житла і принципові строки заселення, новобудова не є ідеальним варіантом, незважаючи на всі очевидні переваги цих будинків.

З точки зору надійності самої будівлі та зручності проживання варто купувати квартиру через рік – два після здачі будинку в експлуатацію, але, природно, це обійдеться дорожче…