Перевірка документів при операціях з нерухомістю

У сфері нерухомості щодня відбувається досить багато шахрайств. Тому збираючись купити будинок або земельну ділянку, потрібно підійти дуже серйозно і відповідально до питання перевірки всієї необхідної документації на об’єкт угоди…

В саму першу чергу необхідно уважно і ретельно вивчити:

– Свідоцтво про держ реєстрацію, яке закріплює за продавцем право володіння даним будинком і землею;

– Акт про введення будинку в експлуатацію;

Перевірка документів

– Дозвільні документи на будівництво будинку.

При читанні даних документів обов’язково важливо звернути увагу на безпосереднє відповідність площі ділянки, зазначеної в документах, тим показникам, які насправді є реальними.

Також не зайвою буде і бесіда з сусідами, які вам можуть розкрити таємні факти щодо даної землі і будівлі, до прикладу, про самозахоплення землі або про наявність яких-небудь межових спорів з власниками інших ділянок землі.

Всі споруди, навіть в тому числі й недобудовані, обов’язково повинні бути внесені до реєстру Реєстраційної палати. Обов’язкове документальне оформлення повинні мати всі житлові будинки, гаражі, лазні, господарські блоки.

Якщо споруди не були зареєстровані або в документах є які-небудь недоліки, то продаж будинку або ділянки, а також узаконення такої угоди пройде з ускладненнями. Крім того, не виключено, що безпосередньо таким саме чином продавцем даної нерухомості ховається якесь шахрайство…